Tag Archives: три деца

(ФОТО) Со гордост ја носел титулата најбогат човек на светот, а потоа трагедија ги засени сите пари и моќ: За еден ден изгуби три деца

Животот на данскиот милијардер Андерс Холх Повлсен го одбележа страшна трагедија. Тој изгуби три деца во терористички напад пред три години. View this post on Instagram A post shared by InstaBlogAustralia (@instablogaustralia) Сопственикот на АСОС и компанијата Bestseller и акционер на Zaland, Андерс Холх Повлсен (49), е најбогатиот Данец и …

Повеќе »

(ФОТО) „Ми рекоа дека имам уште шест месеци живот, децата нема да го знаат татко им“: Познатиот водител проговорил за борбата со ракот на белите дробови

Познатиот британски водител Џони Ирвин објавил дека се бори со ракот во терминална фаза, а според лекарите му остануваат само уште неколку месеци живот. Во интервју за магазинот „Hello“, 48-годишникот открил дека ракот од белите дробови му се проширил на мозокот и дека се надева дека неговата приказна ќе ги …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту статусот ниту богатството не можат да и помогнат: Кејт Мидлтон има ретка болест, поради што е толку слаба

Кејт Мидлтон роди три деца, а по секое породување успеваше брзо да ја врати старата фигура. Толку брзо, што некои дури се сомневаа дека таа воопшто била во друга состојба. Сепак, причината не била ниту нејзиниот метаболизам, ниту било каква диета, ниту начин на живот. За време на сите три …

Повеќе »

(ФОТО) Жизел Бундхен и Том Брејди се развеле

ТОМ БРЕЈДИ и Жизел Бундхен и’ официјално се развеле. Тие тоа го потврдија со објави на нивните Инстаграм профили. „Неодамна, мојата сопруга и јас го финализиравме разводот по 13 години брак“, напишал Том, додавајќи дека одлуката ја донеле „во пријателски односи и благодарни за времето што го поминале заедно“. „Ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Рајан Рајнолдс со една снимка го запали Инстаграм: „Мислам дека со моите деца почнав да се чувствувам многу поудобно во својата кожа!“

Американската актерка Блејк Лајвли ги воодушеви своите следбеници објавувајќи на Инстаграм фотографија во бело бикини, што ретко го прави. Таа ја објави фотографијата ден пред нејзиниот 35-ти роденден, што беше совршен начин на нејзините следбеници да ѝ го честитаат роденденот. View this post on Instagram A post shared by Blake …

Повеќе »

Починал Леон Витали

Британскиот актер Леон Витали, познат како еден од најблиските соработници на Стенли Кјубрик, починал на 75-годишна возраст. Витали починал во саботата, на 20. август во Лос Анџелес, но неговото семејство денес ја потврди тажната вест за Асошиетед прес. Според нив, тој починал дома опкружен со своите најблиски, меѓу кои и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИЕВ СЕ РАЗВЕДУВА СРЕДЕ ВОЈНА! Оваа ПЕЈАЧКА му родила три деца, еве кому сега му припаѓа неговото срце!

Наталија Кличко која се разведува од градоначалникот на Киев има свој YouTube канал и гради музичка кариера! Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко објави дека се разведува од сопругата Наталија по 25. години брак. За тоа зборувал во интервју за украинскиот „Бабел“ и ги открил сите детали. Кличко појаснил дека не …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Џулија Робертс изгледа исто како неа: Убавата Хејзел е „копија“ на нејзината мајка

Сличноста е неверојатна Џулија Робертс е позната по својата убавина и убава насмевка која зрачи. Таа е синоним за дама и холивудска ѕвезда која плени со својот изглед и става. Што се однесува до приватниот живот, таа најчесто го чува во тајност и не зборува за тоа. Таа е во …

Повеќе »

(ФОТО) Хорор кој трае со денови – холивудски актер чува малолетници на фарма полна со оружје

Американскиот актер Езра Милер наводно чува три малолетни деца и нивната мајка на фарма во Вермонт преполна со огнено оружје, муниција и марихуана. Неколку извори, меѓу кои и таткото на децата, ги потврдиле овие наводи, пишува „Rolling Stone“. Два извори изразиле загриженост за безбедноста на децата, на возраст од една …

Повеќе »