Tag Archives: тенок струк

(ВИДЕО) Мајка на три деца тврди дека поради овој трик има потенок струк отколку пред бременоста

Корисничката на TikTok @summer_fit направила видео за придобивките од малку бизарниот метод на фитнес за кој тврди дека и обезбедил рамен стомак и тесен струк.Станува збор за вежба наречена stomach vacuuming, или поедноставно, се однесува на вовлекување на стомакот. „Ако не знаете што е stomach vacuuming, тоа е стара техника …

Повеќе »

(ФОТО) Напиток кој го „пржи“ салото на стомакот!

Овој мелем ги елиминира маснотиите и водата од организмот, ја подобрува функцијата на мозокот, го подобрува памтењето, ги подобрува слухот, видот… Главни состојки на овој рецепт се свеж рен, непрскан лимон со кора и мед. Веќе е многу кажано за лимонот и медот па накусо ќе се осврнеме на ренот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојкава станала хит: Ќе ви биде јасно кога ќе видите како изгледа од вратот надолу!

Професионалната кревачка на тегови станала хит на интернет поради „луди симетричното тело“, како што нејзината мускулатура ја опишале многу од нејзините 53.000 следбеници на Инстаграм. Ан Да Јонг од Кореја на своиоте фанови им покажала како тренира, а снимката која ја објавила предизвикала бројни реакции. По обичај добила многу комолименти …

Повеќе »

(ФОТО) Софија Вергара згодна во модел на супер skinny фармерки кој може да и направи проблем

Софија Вергара за опуштен ручек со пријателите на Беверли Хилс избрала супер skinny фармерки и „вртоглави“ штикли на платформа. Инаку, фармерките и штиклите се омилен моден избор на Софија, но овојпат избрала модел на фармерки кој може да биде незгоден. Фармерките со (премногу) низок струк многу жени одбиваат да ги …

Повеќе »