(ВИДЕО) Рафаело коцки без печење

Вкусот на рафаело секого го привлекува а ние ви најдовме рецепт за колач што не се пече…
Состојки:
турски бисквити во зависност од калапот, рецептот е за сад со димензии 25х25 см.
Фил:
1 литар млеко
4 жолчки
4 лажици брашно
4 лажици нишесте
200 г шеќер
екстракт од ванила
200 г маргарин
кокосово брашно
Подготовката на рецептот можете да ја погледнете во видеото на следната страна:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …