(ВИДЕО+ФОТО) Холивуд на финалето на УС Опен: Најголемите ѕвезди не го пропуштија епскиот дуел помеѓу Ѓоковиќ и Дел Потро

Како и секоја година, така и оваа, најголемите холивудски ѕвезди не го пропуштија финалето на УС Опен, овојпат помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро.
Најголемите актерски ѕвезди не го пропуштија епскиот меч.

Меѓу публиката се нашле Џерард Батлер. Рајан Сикрист, па Мерил Стрип…


Тука била и големата американска ТВ ѕвезда, Џена Буш Хагер.

Но, тука беше и Алек Болдвин со сопругата Хилариа кои никогаш не го пропуштаат финалето.

Пирс Броснан бил со синот Парис во друштво на актерката Ванеса Вилијамс

Џерард Батлер пак покажа дека е голем фан на Новак Ѓоковиќ и по прогласуавњето успеа и да се слика со него.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден пред 9 години почина нашиот истакнат поет Тодор Чаловски

Тодор Чаловски е роден во Гостивар на 23 август 1945 година. Тој беше истакнат македонски …