Tag Archives: финале

(ФОТО) ПРЕТЕРАЛЕ ВО ПРОСЛАВАТА – Оваа карикатура ги згрозила сите: Алкараз му ја „коси“ главата на Ѓоковиќ, следбениците порачале „повеќе почит за тениската легенда“

„Научете нешто од скромноста на Карлос пред се“, е еден од многуте коментари… Новак Ѓоковиќ вчера загуби од Карлос Алкараз во финалето на Вимблдон. Шпанците беа во еуфорија, бидејќи по Рафаел Надал добија наследник во форма на уште еден голем шампион, кој без сомнение ќе доминира во светскиот тенис во …

Повеќе »

(ВИДЕО) СВИРАТ КАКО ШТО НОВАК КАЖУВА! Погледнете како организаторите на Вимблдон го најавија финалето Ѓоковиќ – Алкараз!

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз ќе го играат финалето на Вимблдон 2024 година, а пред почетокот организаторите направија нешто необично Ноле за време на овој турнир во неколку наврати, по победата, го ставаше рекетот на левото рамо и гестикулираше со десната рака како да свири на виолина.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТВРДИЛА ПАЛАТАТА – Кејт Мидлтон доаѓа на финалето на Вимблдон: Ќе го додели пехарот на Ѓоковиќ или Алкараз

Принцезата Кејт Мидлтон во недела ќе дојде во финалето на Вимблдон и ќе го додели победничкиот пехар, а тоа го потврдила и Кенсингтонската палата. Претходно се разговараше дали принцезата Кејт ќе успее да ја заврши оваа задача, а се зависеше од нејзиното здравје. Во јавноста протече и кој потенцијално ќе …

Повеќе »

(ФОТО) ФАНТАСТИЧНО! Новак Ѓоковиќ добил одлична вест непосредно пред почетокот на финалето на Вимблдон

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз играат во финалето на Вимблдон 2024 година, а токму пред почетокот на тој дуел Ноле се израдувал со важна вест. Имено, организаторите на најпознатиот тениски турнир објавија дека судија на финалето ќе биде Џејмс Киотавонг. И тој не само што е еден од најдобрите во …

Повеќе »

(ФОТО) „ТЕНИСОТ Е ПОБЕДНИК!“ – Род Лејвер пред финалето на Ѓоковиќ и Алкараз на Вимблдон

Од 15 часот ќе има реприза на минатогодишното финале помеѓу Ѓоковиќ и Алкараз. Тогаш младиот Шпанец излезе како победник, а еве што мисли за овој меч големиот Род Лејвер. Пред овој голем меч се јави и една од најголемите легенди на светскиот тенис Род Лејвер. – Да се ​​предвиди исходот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПО НАТПРЕВАРОТ – Францускиот претседател Макрон влегол во соблекувалната на Мароко и направил потег за паметење

Претседателот на Франција Емануел Макрон направи одличен гест по натпреварот меѓу Франција и Мароко (2:0), кога по триумфот на триколорите влезе во соблекувалната на африканската репрезентација и му честиташе на Софијан Амбрабат за одличната игра. Во таа прилика, Макрон го пофали играчот од средниот ред на Фиорентина пред сите марокански …

Повеќе »

(ВИДЕО) На чекор до финале: Атрактивната Андријана Петрушовска „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, Цеца и Шерифовиќ воодушевени!

Младата пејачка Андријана Петрушовска буквално „растури“ во саботата на најголемото музичко натпреварување на овие простори – „Ѕвездите на Гранд“. Со сите шест гласови од жирикомисијата нашата Андријана директно отпатува во четвртфиналето и со тоа потиша договор со „Гранд продукција“. Жирикомисијата составена од Саша Поповиќ, Цеца Ражнатовиќ, Драган Стојковоиќ – Босанац, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Украина е победник на „Песна на Евровизија 2022“: Нивната победа беше проследена со три скандали!

УКРАИНА е победник на изборот за Песна на Евровизија. Иако националните жирија му дадоа повеќе поени на претставникот на Обединетото Кралство, публиката со неверојатни 439 поениго одреди победникот.Финалето на Евровизија се одржа во салата Пала Олимпико во Торино. Во финалната вечер настапија претставници на 25. земји, а оваа година финалето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Страшна и тажна судбина на претставничката на Холандија на Евровизија 2022: На 14. години се обидела да се самоубие, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Во финалето на Евровизија 2022. во Торино, вечерва ќе биде и претставничката на Холандија, која зад себе има многу тешка животна приказна. Стин Ден Холандер, која во јавноста се појавува под псевдонимот С10, иако има само 21. година, веќе преживеала многу работи во својот живот. Зад оваа насмеана и весела …

Повеќе »