Tag Archives: финале

(ВИДЕО+ФОТО) Крејчикова на париската земја до првата Грен Слем титула во сингл

Чешката тенисерка Барбора Крејчикова ја освои титулата на Ролан Гарос. Во финалето ја победи Анастасија Павличенкова со 6:1, 2:6, 6:4 во три сета. Дуелот меѓу Чехињата и Русинката траеше еден час и 56 минути. Крејчикова целосно доминираше во првиот сет и и’ дозволи на својта ривалка само еден гем на …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКОВ ОПТИМИЗАМ, ТАЛЕНТ -ДЕВОЈКА СО АНГЕЛСКИ ГЛАС ГО РАСПЛАКАЛА ЦЕЛ СВЕТ; Џејн има само 2 проценти шанси да преживее – се бори со РАК, а никогаш не ја симнува насмевката!

Девојка по име Џејн се појави на американски музички натпревар и изведе авторска песна посветена на нејзината борба против ракот.На самиот почеток таа истакнала дека не работи и дека се бори против оваа злобна болест. „Имам 30 години. И дојдов сама. Не работам неколку години и се борам со рак”, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивно: Тара навивала и му мавтала на тато Ѓоковиќ во финалето на „Белград Опен“

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, ја поздрави ќерката Тара, која го гледаше натпреварот на Ѓоковиќ во финалето на „Белград Опен“. Во финалето, Ноле го победи Алекс Молчан, словачки играч со 6:4 и 6:3, а бидејќи имаше публика на трибините, дел од семејството на Ѓоковиќ беше на трибините. Сопругата Јелена …

Повеќе »

ФИНАЛЕ НА ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ: Пеп ја сака круната на ерата, а Тухел сака реприза на 2012 година!

Дојде и тој ден – се игра финалето во Лигата на шампионите (ТВ Арена спорт 1, 21 часот) Пеп или Тухел? Маунт или Фоден? Хаверц или Де Брујне? Кој ќе ја освои Лигата на шампионите, Челси или Манчестер Сити? Пред нас е англиското финале од најважното европско натпреварување, а може …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНАТА ПЕНАЛ СЕРИЈА МУ ПРИПАДНА НА ВИЉАРЕАЛ: Шпанскиот клуб ја освои Лига Европа – Де Хеа трагичар

Виљареал ја освои Лигата на Европа по неверојатната серија пенали со 11:10, по 120 минути фудбал на дуелот со Манчестер Јунајтед, беше 1:1. Страшен натпревар беше виден на стадионот во Гдањск, а на крајот „жолтата подморница“ имаше голема причина за славење. Ова е прв трофеј на шпанскиот клуб во историјата. …

Повеќе »

(ФОТО) Семејна трагедија на една „Ураганка“ пред финалето на Евровизија: Тажната вест ја КРИЕЛЕ ОД НЕА

На Ксенија Кнежевиќ, ќерката на Кнез, од триото „Ураган“ и починала блиска личност Претставници на Србија, девојки од групата „Ураган“ го освоија 15-тото место на штотуку завршената Евровизија, а многумина се многу разочарани од ваквиот пласман бидејќи Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ беа омилени кај публиката поради песната …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва е ФИНАЛЕ на „Евросонгот 2021“: Балканот се разбуди – Долгокосите Србинки, згодната Албанка и емотивната Бугарка во завршницата на Евросонгот!КОЈ БЛОК ЌЕ ПОБЕДИ ВЕЧЕРВА?

По испаѓањето на Хрватска, Македонија и Словенија од втората полуфинална вечер, Србите, Бугарите и Албанците ќе одат во финалето. Тоа беше вистинско враќање на отпишаните! Само два дена по првото полуфинале на Евровизија во кое славеа земјите од рускиот и Викиншкиот блок, само два дена откако сите изјавија дека Балканскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Српската група „Ураган“ се пласира во финалето на „Песна на Евровизија“ а медиумите од регионот пишуваат за неверојатниот настап!

Се одржа втората полуфинална вечер на Евровизија, а претставничките на Србија, групата „Ураган“, се пласираа во финалето на натпреварот. Три енергични девојки ја кренаа целата сала на нозе изведувајќи ја својата песна ‘Локо Локо’. Заедно со „Ураганките“ Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ, член на српскиот тим во Ротердам …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОКАЈ СЕ И ВРАТИ НА ХРИСТОС: Црквата го осудила настапот на кипарската пејачка на Евросонг, барале песната да се ЗАБРАНИ а тие се пласираа во финалето!

Првото полуфинале на Евросонг заврши, а од вкупно 16. натпреварувачи, Норвешка, Израел, Русија, Азербејџан, Малта, Литванија, Кипар, Шведска, Белгија и Украина се пласираа во големото финале. Кипарската пејачка Елена Кагриноу исто така го освои апсолутното внимание на јавноста со својот огнен настап, за кој се зборува и денес. Инаку, нејзината …

Повеќе »