Tag Archives: ус опен

(ВИДЕО) УС ОПЕН – Зверев во солзи после поразот: „Да се барем мама и тато тука, ама не се бидејќи се заразени!“

Доминик Тим го освои првиот Грен слем во својата кариера откако во драматичното финале на УС Опен го победи Александар Зверев со 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (6). Зверев имаше 2:0 во сетови, брејк во третиот и сервис за мечот во петтиот сет, но пукна под притисок. Во тај-брејкот тој …

Повеќе »

УС ОПЕН – ТИМ – ЗВЕРЕВ: Тим во драматичен меч и со грчеви успеа да сврти 0:2 и да го освои УС Опен

ДОМИНИК ТИМ го освои првиот Грен слем во кариерата откако во драматичното финале на УС Опен го победи Александар Зверев со 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6. Германецот имаше 2:0 во сетови и 2:1 со брејк во третиот сет, но не издржа. Зверев сервисот одлично го служеше до тој момент, играше …

Повеќе »

ФИНАЛЕ: Осака по пресвртот против Азаренка до втората титула на УС Опен

По пресвртот во финалето, Наоми Осака ја победи Викторија Азаренка и ја освои својата втора титула на УС Опен. Јапонската тенисерка се пласираше во финалето со победа против Американката Џенифер Брејди, додека Азаренка во полуфиналето ја елиминираше Серена Вилијамс. Азаренка беше убедлива во првиот сет (1:6), додека вториот и припадна …

Повеќе »

ЈАВНОСТА ВО ШОК – Бекер на удар на навивачите и јавноста поради сексистичката изјава упатена на сидујката

Го осудиле неговиот потег  Познатиот германски тенисер Борис Бекер ја извршува улогата на стручен консултант на УС Опен, а еден од неговите коментари во директен пренос предизвикал големо внимание во јавноста и наишол на осуда. Додека го коментирал полуфиналниот натпревар помеѓу Александар Зверев и Пабло Каренјо Буста, Бекер изговорил реченица …

Повеќе »

Медведев: „УС Опен е смешка, мислев дека убив некого!“

Рускиот тенисер Данил Медведвед беше елиминиран во полуфиналето на УС Опен откако беше поразен од Австриецот Доминик Тим – 6:2, 7:6, 7:5. Сепак, Медведев не само што се помири со елиминацијата, туку жестоко ги повика организаторите, а ги спомена и Новак Ѓоковиќ и сè што му се случи на првиот …

Повеќе »

Младите лавови во финалето на УС Опен: Тим против Зверев

Во финалето на УС опен се пласираа Александаер Зверев и Доминик Тим… Седмиот тенисер во светот, Германецот Александар Зверев се пласираше во првото грен слем финале во кариерата, откако по голема драма и пресврт го победи Шпанецот Пабло Каренјо Буста, со 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3. Германскиот тенисер беше на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРАМОТА: Се појавила уште една СНИМКА која докажува дека Новак Ѓоковиќ НЕ Е ВИНОВЕН!

Пораки на подршка на Ѓоковиќ му пристигнуваат од сите страни… По скандалозната одлука за дисквалификација на најдобриот СВЕТСКИ тенисер Новак Ѓоковиќ од УС Опен, јавноста е револтирана! Пораките за поддршка на Ѓоковиќ пристигнуваат од сите страни, како од Србија, така и од целиот свет, а сега се појави видео кое …

Повеќе »

На судијката, поради Ѓоковиќ, и се закануваат со смрт: „Наскоро ќе се придружиш на починатиот син!“

ЛОРА КЛАРК стана најпозната линиска судијка во историјата на тенисот откако Новак Ѓоковиќ ненамерно ја удри со топка и заработи дисквалификација од УС Опен. поради тој потег. Во првиот сет против шпанскиот тенисер Пабло Каренјо Буста, со резултат 6:5 за противникот, Ѓоковиќ изнервиран од загубата на брејкот, ја заби топката …

Повеќе »

Холивудскиот глумец го подржал Ѓоковиќ после дисквалификацијата

Најдобриот тенисер на светот беше дисквалификуван од УС Опен затоа што го погоди линискиот судија со топка во финишот на првиот сет од осминафиналето. Тој исто така доби пораки за поддршка од холивудскиот актер Џејми Фокс. Актерот ја коментирал фотографијата на Новак на Инстаграм, пишувајќи кратко – „Главата горе, брат“. …

Повеќе »