Tag Archives: Новак Ѓоковиќ

(ФОТО) ЃОКОВИЌ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО:Тој е единствен од топ тенисерите кој донираше за Ковид-19 во три различни земји! Каде се Федерер и Рафа?

Новак Ѓоковиќ е феномен на но и надвор од теренот, што го докажува повеќе од една деценија. Најдобриот тенисер на планетата е единствениот играч кој помогна во три различни земји за време на пандемијата на коронавирус. Српскиот тенисер е единствениот човек од светот на спортот кој во овие тестирани времиња …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОДГОТОВКИ И ОДМОР: Новак Ѓоковиќ со семејството во луксузен дом во Марбела

Новак Ѓоковиќ го напушти Балканот за да се повсети на подготовките за новите предизвици во продолжување на сезоната! По краткиот престој во Србија, а подоцна и во Хрватска, тој ја заврши својата балканска турнеја во Босна и Херцеговина, каде неколку дена уживаше во Високо, Требевиќ и Јахорина, по првата посета …

Повеќе »

КОРОНАВИРУС ВО СПОРТОТ – Го критикувала Ѓоковиќ, а сега ја избркале од трунир поради кршење на корона протокол

Американката Даниел Колинс е исфрлена од тенискиот турнир World Team Tennis во Западна Вирџинија заради кршење на протоколот за „ковид-19“, соопштиле организаторите. „Ние ја отпуштивме Даниела Колинс, откако таа ги прекрши нашите протоколи за ‘ковид-19’ и ги напушти Greenbrier Resort и државата Западна Вирџинија“, рекол извршниот директор на WTT, Карлос …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА НА ЃОКОВИЌ ОД БОСНА ВО ЗАПАЛИЛА РЕГИОНОТ: Новак со тато Срѓан ХИТ на социјалните мрежи! Дошле во шумата и го направиле ова!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, навистина ужива во посетата на Босна и Херцеговина. Новак во понеделникот отпатува со родителите во Босна на краток одмор и се обидува да го искористи поголемиот дел од времето поминато таму и да ги посети природните убавини и знаменитости. По краткиот престој во Сараево, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ со хелихоптер патува по Босна

На социјалните медиуми се појави видео на кое може да се види како Новак со родителите Срѓан и Дијана Ѓоковиќ со хеликоптер пристигнува на Јахорина Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со хеликоптер лета низ Босна и Херцеговина. Популарниот Ноле со родителите престојува во Босна и Херцеговина поради одмор но и …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ со семејството се одмора во Сараево: Посета на пирамидите во Високо!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, со семејството пристигнал во Сараево, а одморот го започнал во хотелот „Пино“ на Требевиќ, каде го пречека тимот на порталот Klix.ba. Ѓоковиќ неодамна се опорави од коронавирусот, а бидејќи оваа инфекција се појави на турнирот „Адрија Тур“, што тој го организираше, неговото првобитно доаѓање …

Повеќе »

(ФОТО) СИ ЈА ОТВОРИЛ ДУШАТА – НОВАК ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕЛ ДА МОЛЧИ: Ѓоковиќ проговорил за нападот на светските медиуми: „Очигледно дека постои нешто повеќе од таа критика – некој мора да падне…!“

Новак Ѓоковиќ, после првиот тренинг по позитивниот тест за коронавирус се обратил до јавноста и ги открил понатамошните планови. Ѓоковиќ вчера тренирал со Виктор Троицки на своите терени на Дорчол, во Белград. Најдобриот балкански спортист веќе некое време беше мета на критики од бројни светски медиуми, па сега тој накратко …

Повеќе »

(ФОТО) СЕГА Е И ОФИЦИЈАЛНО – НОВАК ОБЈАВИЛ ВАЖЕН ПОДАТОК: Тениската јавност сето време го чекала ова!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се опорави од вирусот корона и сега може да продолжи со своите активности во „белиот спорт“. Ѓоковиќ наскоро ќе ги започне подготовките за новата тениска сезона, со оглед дека АТП објави дека ќе продолжи кон средината на август. Распоредот на турнирите е: најпрво Вашингтон …

Повеќе »

(ФОТО) Водител во Нов Зеланд вулгарно го навредувал Новак Ѓоковиќ: Фановите му одговориле на социјалните мрежи!

НОВАК ЃОКОВИЌ и контроверзниот Адрија тур и натаму се предмет на дебата низ целиот свет. Критиката продолжува да доаѓаат. Бројни поранешни и активни тенисери и медиумите го напаѓаат Ѓоковиќ затоа што со својата несериозност го довел во прашање остатокот од тениската сезона, а Џон Кембел, водител на националната телевизија во …

Повеќе »