Tag Archives: Мерил Стрип

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ – Доаѓа продолжението на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“: Фановите најавуваат бојкот поради една работа!

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ се појави во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј се уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот. Variety објави дека Дизни повторно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивуд на финалето на УС Опен: Најголемите ѕвезди не го пропуштија епскиот дуел помеѓу Ѓоковиќ и Дел Потро

Како и секоја година, така и оваа, најголемите холивудски ѕвезди не го пропуштија финалето на УС Опен, овојпат помеѓу Новак Ѓоковиќ и Хуан Мартин Дел Потро. Најголемите актерски ѕвезди не го пропуштија епскиот меч. There are quite a few familiar faces in attendance tonight!@GerardButler and @RyanSeacrest are in #ArthurAshe for …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Ова е впечатливиот дом на Мерил Стрип во Трибека, Њујорк

Ако некогаш сте се запрашале како живее актерка која освоила Оскар, еве еден пример. Мерил Стрип има прекрасен дом во центарот на Њујорк кој го платила 25. милиони долари. Куќата има четири спални и има прозорци од подот до таванот од кои се открива прекрасен поглед на градот. Сè што …

Повеќе »

(ФОТО) Како Шер и Мерил Стрип спасиле девојка

Славните глумици се на промотивна турнеја со филмот „Мама миа 2“ и сите зборуваат за нивниот бакнеж на црвениот тепих, но славните глумици се херои… Пејачката и глумица Шер неодамна раскажала како со колешката и пријателка Мерил Стрип спасила девојка од напаѓач во Њујорк. “Метил и јас бевме во нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Оскари 2018 – Глам или блам: Мирен „дрма“ со текила а Лоренс прескокнува столчиња

Кралицата на забавата, Џенифер Лоренс, често „го краде“ вниманието на Оскарите. Освен што, претходните години, два пати паднала, сега сите ги насмеала со невообиченото позирање… Годинешното, 90. доделување Оскари минало како и претходните, во знакот на добри „зафрканции“ на глумците во бекстејџот и нивните фанови на социјалните мрежи… Глумицата Грета …

Повеќе »

(ФОТО)  Оскар 2018: Води „The Shape of Water“ со 13. номинации

Објавени се номинациите за 90. доделување на Оскар, а филмовите кои оваа година ќе се натпревруваат за златната сттуетка ги претставиле комичарката Тифани Хадиш и глумецот Енди Серкис. Најмногу номинации за Оскар има „The Shape of Water“ – дури 13, а „Данкирк“ има осум. Грета Гедвиг е петтата жена која …

Повеќе »

(ФОТО) „Ѓаволот носи Прада“ добива продолжување: Позната приказната за иднината на асистентката!

Продолжувњето на приказната за Емили симпатичната бринета која сака да го освои свирепиот свет на мода, е на пат. Приказната ќе се врти токму околу забавниот и на јазик остар лик кој го игра Ен Хатавеј, само што во вториот дел фокусот не е на нејзината борба да се допадне …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најавен трејлер за „Mamma Mia: Here We Go Again“

Новиот мјузикл „Мама миа:Еве сме повторно“, кој ќе се прикажува следната година, ќе ја раскаже приказната за младата Дона и како таа ги запознала тројцата мажи од кои еден е таткото на Софи. „Mamma Mia: Here We Go Again“ повторно ќе ги оживее хитовите на AББА, но за разлика од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спилберг со „The Post” повторно прикажува вистинска приказна

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс и Мерил Стрип. Во време кога новинарството се наоѓа под обвиненија за лажни вести, првата жена издавач во историјата на “Washington Post”, Кеј Грахам (Мерил Стрип) и уредникот Бен Бредли …

Повеќе »