(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ – Доаѓа продолжението на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“: Фановите најавуваат бојкот поради една работа!

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ се појави во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј се уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот.
Variety објави дека Дизни повторно ќе ја ангажира сценаристката Алин Брош Мекена, која го адаптираше оригиналниот филм од 2006 година од истоимениот роман на Лорен Вајсбергер од 2003 година.
Иако враќањето на оригиналната актерска екипа сè уште не е потврдено, се тврди дека и Мерил Стрип (Миранда Пристли) и Емили Блант (Емили Чарлтон) ќе се вратат за продолжението.


Ниту еден од извештаите не споменува дали Ен Хатавеј ќе се врати како Андреа Енди Сакс и дали ќе се вратат другите споредни членови како Стенли Тучи, Сајмон Бејкер, Адријан Грениер, Жизел Бундхен и Трејси Томс.
Додека фановите се воодушевени од веста за враќањето на популарниот филм, на социјалните мрежи кружи истата порака – без враќањето на Ен Хатавеј, не сакаат продолжение.


„Каде е Ана?“, „Што е со Ана?? Ана ни треба!“, „Без Ана не ни треба продолжение“, напишале тие на Твитер.
Во оригиналниот филм, ликот на Ана, Енди е амбициозна новинарка кој добива работа како помлад асистент на Миранда (Пристли), главен уредник на магазинот Runway.
Приказната во продолжението ќе ја следи Пристли и нејзината кариера во денешно време додека традиционалното објавување списанија опаѓа. Таа се судира со Чарлтон, за кој се вели дека е моќен директор на луксузна групација, додека Пристли ги брка парите за рекламирање на компанијата.

Фoтo: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …