Tag Archives: продолжување

Следете го правилото „20 МИНУТИ“ во КАВГА: Психолозите откриваат зошто е важно!

За да не бидеме понесени од гнев, треба да го следиме ова правило Расправиите се составен дел од секоја врска – сосема е нормално дека нема секогаш да се согласуваме со некого. Но, за да не ја уништиме врската со прекумерна агресија и гнев, треба да научиме да се бориме. …

Повеќе »

Сте запознале некого на море? Можеби не е САМО ЛЕТНА РОМАНСА, обрнете внимание на овие знаци, можеби ќе останете заедно!

Големи се шансите некогаш да сте имале летна романса или да познавате некој кој се вратил од море полн со впечатоци и се заљубил. Сосема е нормално да се случи ова, бидејќи летото е периодот кога запознаваме нови луѓе. За време на одмор, патување или какво било патување, логично е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бејби се враќа по 35 години – пристигнува продолжението на „Валкан танц“

Речиси 35. години по премиерата на филмот „Dirty Dancing“, се подготвува продолжение, а во него би требало да глуми Џенифер Греј, која се прослави со улогата на Бејби во овој филм. „Џенифер Греј се враќа во одморалиштето Келерман во следното поглавје“, објави студиото Lionsgate за време на својата презентација на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА НЕ МОЖЕ ДА НЕ ВЕ НАСМЕЕ – Прв танц за памтење: Невестата скокнала на грбот на сопругот па наместо да танцуваат и двајцата паднале од подиумот!

Еден новопечен млад пар успеал да ги насмее сите гости на нивната венчавка, како и илјадници други луѓе на социјалните мрежи. Имено, тие одлучиле во салата ја да влезат во стил, но и да остават впечаток со првиот танц. View this post on Instagram A post shared by যাযাবৰ (Jajabor) …

Повеќе »

БАРСЕЛОНА ОВА ДОЛГО ГО ЧЕКАШЕ: Меси останува на „Камп Ноу“, Аргентинецот се согласил да ја продолжи соработката!

Фановите на Барселона долго чекаа на веста дека Лионел Меси го продолжува договорот со клубот – и конечно ја дочекаа. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња одлучил да потпише нов договор со Каталонците на една плус една година, објави шпански „Копе“, а пренесоа сите релевантни медиуми во земјата. Капитенот …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНАТА ПРИКАЗНА ДОБИЛА СПЕКТАКУЛАРНО ПРОДОЛЖУВАЊЕ: Се огласил таткото на малечкиот Том, кој доби рекет од Ѓоковиќ, и открил што се случило подоцна!Новак е ЧУДО!

Момчето Том, кое го привлече вниманието на јавноста во финалето на Ролан Гарос, не престанува да биде во центарот на настаните дури и’ неколку дена по завршувањето на Грен слемот. Новак по завршувањето на мечот му го даде рекетот на момчето кое цело време го бодреше од публиката, а неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Нејмар потпишал: Ќе заработи богатство!

Фабрицио Романо твитот за Нејмар кој потпишал нов договор го завршува со „Here we go”“. Љубителите на фудбалот и следбениците на фудбалскиот пазар знаат што значи кога гуру за трансфер на тој начин завршува вест за трансфер на играч или продолжување на договорот; дека зделката може да се смета за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невешто правдање на судијата расист после скандалот во Париз

Малкумина можеле да помислат дека утрово сите љубители на фудбалот ќе го знаат името на Себастијан Колтеску, помошниот судија на мечот меѓу Пари Сен Жермен и Башакшехир. Тој направи невиден инцидент, а потоа несмасно се правдаше во директниот пренос. Со години, Европската куќа на фудбалот (УЕФА) води кампања против расизмот, …

Повеќе »

ГЕРМАНИЈА ГИ ПРОДОЛЖУВА СТРОГИТЕ МЕРКИ ДО 10. ЈАНУАРИ: Не работат кафулиња, теретани, ограничени контакти!

Германската канцеларка Ангела Меркел и федералните лидери одлучиле да ги продолжат ограничувањата наметнати поради пандемијата до 10. јануари. Меркел рекла дека Германија е сè уште далеку од својата цел, а тоа е да го намали бројот на заразени на 100.000 жители на 50. Во Германија во моментов се во сила …

Повеќе »