Tag Archives: Ен Хатавеј

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ – Доаѓа продолжението на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“: Фановите најавуваат бојкот поради една работа!

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ се појави во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј се уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот. Variety објави дека Дизни повторно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секси танцот на Ен Хатавеј го освои интернетот: Камерите снимиле се!

Снимката на која актерката Ен Хатавеј танцува на хитот „Lady Marmalade“ на афтер-забавата на модната недела во Париз ги освои социјалните мрежи, а актерката покрај со танцовите потези, вниманието го привлече и со својот младешки изглед. Обожавателите на Ен Хатавеј се воодушевени од нејзините танцови потези откако таа ила фатена …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Заклучени“: Прв игран филм за пандемијата на коронавирус

Во време кога пандемијата на коронавирусот сè уште трае, ни доаѓа нов филм со тематика на пандемијата, што може да се види од самиот наслов, „Заклучен“ со оскаровката Ен Хатавеј во главната улога. По неодамнешното раскинување, Линда и Пакстон се најдоа на несреќна раскрсница кога задолжителното заклучување во Лондон поради …

Повеќе »

(ФОТО) Суми од кои боли глава: 10. најскапи фустани во историјата на доделувањето на Оскарите

Пред нас е оскаровскиот викенд и е вистинско време да се потсетиме на впечатливите изданија од досегашните доделувања на престижните филмски награди. Најгламурозниот црвен тепих во годината никогаш не разочарува па не се сомневаме дека и оваа година по тоа прашање ќе биде нешто поинаку, а додека со нетрпение ја …

Повеќе »

(ФОТО) 20. убавици (и глумци) со криви носови и заби:Талентот ги победил „критериумите“ на Холивуд

Преубава бела насмевка е апсолутен фаворит во Холивуд, но некои од светските ѕвезди сакаат нивната вилица да остане единствена, наместо совршена, според „нечии“ мерила. Додека некои познати личности се горди на своето растојание помеѓу „единиците“, мноштво се’ сепак оние кои се одлучиле за дентална корекција. Ова е список на светски …

Повеќе »

(ФОТО) „Ѓаволот носи Прада“ добива продолжување: Позната приказната за иднината на асистентката!

Продолжувњето на приказната за Емили симпатичната бринета која сака да го освои свирепиот свет на мода, е на пат. Приказната ќе се врти токму околу забавниот и на јазик остар лик кој го игра Ен Хатавеј, само што во вториот дел фокусот не е на нејзината борба да се допадне …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прв трејлер за филмот „Ocean’s 8“

Долгоочекуваното продолжение на популарната филмска трилогија со наслов „Ocean’s 8” здружи осум легендарни актерки. Трејлерот за комедијата на режисерот Гери Рос ветува одлична забава со неверојатна женска екипа. Приказната која се очекува да пристигне во летниот период следната година се’ уште не е позната во целост, освен дека познатите дами …

Повеќе »