Tag Archives: џерард батлер

(ФОТО) Заколнатиот ерген постојано се враќа кај неа, таа се обидува да го смири веќе седум години…

Џерард Батлер и Морган Браун беа во нестабилна врска повеќе од седум години, а папараците сега ги снимиле како се шетаат покрај плажа држејќи се за раце. Актерот Џерард Батлер (51) е снимен на одмор во Порторико со својата девојка Морган Браун (50). Снимени се на плажа, како шетаат, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џерард Батлер на снимањето на „Copshop“ повредил три лица

Џерард Батлер признал дека предизвикал целосен хаос на снимањето на новиот филм „Copshop“ за време на само еден ден снимање, кога успеал да повреди три лица додека ги правел своите каскадерски сцени. За среќа, никој не е сериозно повреден, но шкотскиот актер се пошегувал дека имал толку тежок ден што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џерард Батлер ги тужи продуцентите на „Падот на Олимп“ – тврди дека му должат десет милиони долари!

По Скарлет Јохансон која го тужеше студиото „Дизни“ за 50. милиони долари, сега судска тужба најави и Џерард Батлер. Актерот Џерард Батлер ги тужеше продуцентските компании Nu Images и Millennium Films, за кои тврди дека му должат околу десет милиони долари профит од акциониот филм „Падот на Олимп“ од 2013. …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најсексипилните мажи на денешницата е повторно СИНГЛ!

Ѕвездата на „300“, Џерард Батлер (50) раскинал со својата долгогодишна девојка, дизајнерот Морган Браун. View this post on Instagram An honor to receive the @CinemaForPeace award for my work with @MarysMeals. But the guy who deserves it is the other kilt-wearing Scot – Magnus MacFarlane-Barrow, their Founder and CEO. I …

Повеќе »

(ФОТО) ВАЖНА МУ Е ТРАДИЦИЈАТА: Џерард Батлер по црвениот тепих во Берлин по наградата за хуманитарната активност прошетал во килт!

Приказната за потеклото и растењето на славниот актер е комплексна, но тој неизмерно го почитува местото каде што се родил… Џерард Батлер, познатиот актер со ирско потекло, е роден во шкотскиот град Пајсли и како млад човек се преселил во Канада за да се врати во Шкотска, откако неговите родители …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ОПУШТИЛ – ПОРАДИ СТОМАКОТ И ЧУДНАТА ФРИЗУРА Е НЕПРЕПОЗНАТЛИВ: Важел за најголем ЗАВОДНИК меѓу глумците а вака изгледа ДЕНЕС!

Шкотскиот заводник Џерард Батлер ги мамеше воздишките на жените ширум светот кога го покажа своето мускулесто тело на филм. Шкотскиот заводник се прослави со улогите во мјузиклот „Фантомот од операта“ и епскиот спектакл „300“ каде неговата улога како крал Леонид му подари долгогодишна наклонетост на понежниот пол, а тој стана …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е НОВАТА СОФИЈА ЛОРЕН: Убавицата „крши срца“ на холивудските ѕвезди но ги освојува и модните писти!

Поради нејзината уникатна убавина, ја споредуваат со постарата убавица. Романската манекенка со сензуален и заводлив изглед, Мадалина Генеа во последно време весниците ги полни сосвојата врска со гитаристот Вит Шнабел, кој претходно сакал многу познати дами.Љубовниот живот на убавата Мадалина е она што ја прави најпозната во јавноста, но сè …

Повеќе »

(ВИДЕО) НИ ТРЕБААТ ЛУЃЕ КАКО НЕГО – Хуманоста на Џерард Батлер: Помогнува дневно да бидат нахранети 1,5 милион деца!

Познатиот актер е целосно посветен на фондацијата „Mary’s Meals“ која секој ден овозможува оброк за повеќе од 1,4 милиони деца во светот… Батлер, кој не сака многу да ја експонира својата работа во фондацијата туку го користи секој слободен момент да помогне, во видеото раскажува дека мајка му му зборувала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прв поглед на „Angel Has Fallen“ со Џерард Батлер и Морган Фримен

Дојде време за нов филм на Џерард Батлер во кој игра таен агент кој ја штити Белата куќа… „Кога е направен обид за атентат на претседателот на САД, Алан Тримбул (Морган Фримен), неговиот доверлив повереник, агентот на тајната служба Мајк Бенинг (Џерард Батлер) е погрешно обвинет и одведен во притвор. …

Повеќе »