(ВИДЕО) Американски комичар Конан О’Браен го исмеа самоубиството на Слободан Праљак

Американскиот комичар Конан О’Брајан го искористи самоубиството на Слободан Праљак како тема за неговото шоу.
„Поранешниот хрватски генерал, лош лик кој е осуден за воени злосторства, испи отров за време на судењето во Хаг. Тој избра да се самоубие, отколку да одлежи затворска казна. Тоа беше негов начин да се извлече од целата ситуација“, кажал водителот, а потоа неговиот камерман Тони кажал дека тоа сепак и не е толку чудно.
Според него, потребно е да се земе само мала количина отров, за да се избегнат одредени ситуации, па покажале сцени во кои наводно пие отров за да избегне работи кои не сака да ги прави.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски

Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски Неговиот татко Дометиј, брат на римскиот цар Пров, побегна од …