Tag Archives: шоу

(ВИДЕО) ШОК ВО ВОДЕНИОТ ПАРК! ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ОД БАЗЕН! Тренерот исчезнал под вода кога го грабнал китот УБИЕЦ!

Во познатиот воден парк Sea World во Сан Диего, за време на шоу за посетители, кит убиец нападнал тренер пред запрепастената публика и го однел на непланирано подводно возење. На самиот почеток на ова вознемирувачко видео, во десниот дел од екранот, тренерот скока во водата од грбот на китот и …

Повеќе »

Виртуозот со ножички доаѓа во Скопје: Четиричасовно шоу на познатиот европски бербер – Саја Мајстор!

Она што е Меси или Роналдо во фудбалот, тоа е Саја Мајстор во светот на берберите. Токму тој Саја Мајстор на 18-ти јуни доаѓа во Скопје каде ќе одржи четиричасовно шоу во хотелот „Мериот“. Интересот за да се присуствува на овој настан е огромен, бербери и фризери од речиси сите …

Повеќе »

Неверојатна причина: Поради една шега следеле ЧЕТИРИ ИЛЈАДИ раскинувања и 117 разводи

Поради неговата шега, многумина се разделиле Шегата на Даниел Слос не поминала најдобро, бидејќи шоуто на шкотскиот комичар предизвикало медиумски бунило откако илјадници парови раскинале поради неговата шега. Сосема е вообичаено луѓето да седат за време на викендите и да гледаат телевизија заедно, но никој никогаш не би помислил дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Делфин ја нападнал тренерката за време на шоуто: „Дошло до борба меѓу нив двајца“

Тренерката со брза помош е пренесена во локална болница по нападот, а и таа и делфинот се добро Делфинот Санденс минатиот викенд нападнал тренерка за време на шоуто во Моаквариумот во Мајами, Флорида, пишува People. Фотографот Шенон Карпентер вели дека седел во аудиториумот со своето семејство и дека целиот инцидент …

Повеќе »

(ВИДЕО) Наместо во стриптиз клуб, Денис Родман и дал 500 долари на жена со попреченост

Легендата на НБА, Денис Родман, била снимена оваа недела кога по ноќно излегување, пред стриптиз клуб во Флорида, самоволно донирал 500 долари на жена со попреченост. Петкратниот шампион уживал во излегувањето на плажата во Дејтона, кога почнал да разговара, видно расположен, со дел од навивачите на улица, што траело околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Ен Хатавеј запеала, познатата пејачка паднала на под!

Ен Хатавеј, ѕвездата од серијата WeCrashed, свратила кај The Kelly Clarkson Show и кога запеала ги оставила сите без зборови. Имено, таа и Кели одиграле игра во која Ен морала да препознае и потоа да отпее песна откако слушнала само неколку тонови. Откако бендот ја започнал песната Since U Been …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Реакции на полувремето на Супер Боул: „Ова беше најдоброто музичко шоу досега“

„НАЈДОБРОТО музичко шоу во историјата на Супер Боул“, е коментарот што најчесто може да се види по шоуто на полувремето на овогодинешниот Супер Боул. Настапиле Еминем, Др. Дре, Кендрик Ламар, Снуп Дог и Мери Џеј Блајџ и 50 Сент и Андерсон Пак. MARY. J. BLIGE. 👑 #PepsiHalftime pic.twitter.com/jRKg9F1ELV — NFL …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тренерот ветил шоу доколку ја освои титулата. Еве што направил кога го освоил трофејот!

„ЊУЈОРК СИТИ ФК“ синоќа ја освои својата прва МЛС титула во својата историја. Њујорк го победи фаворизираниот Портланд Тимберс на гости со подобро изведување пенали (4-2) по ремито 1-1 по 120 минути. Гостите поведоа во 41. минута со голот на Кастеланос, а Портланд го доби продолжението длабоко во судиското обештетување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК! ВЛЕГЛА ВО АВТОБУС ПА ЗАИГРАЛА ОКОЛУ ШИПКА! Девојката се врти, скока и спушта на подот, луѓето ја гледале во неверување!

Поранешната манекенка Шарлот Мекини станала хит на социјалните мрежи поради видеото од автобусот. Имено, Шарлот станала светска сензација кога се појавила во филмот „Чувари на плажата“ во 2017. година, а русокосата, која себеси се опишува како „бомба со големи гради“, сега играла околу шипка во автобус. Таа го објавила видеото …

Повеќе »