Tag Archives: заедно

(ФОТО) Разоткриена романсата на Анџелина Џоли!? Еден детал ја открил врската на убавата актерка и 15. години помладиот рапер

Пред неколку месеци медиумите објавија приказна дека една од најубавите жени на светот Анџелина Џоли и познатиот рапер Викенд се во тајна врска. Еден детал ги разоткрил. Иако беа фотографирани додека оделе заедно на вечера во познат ресторан во Санта Моника, на многумина оваа вест им била многу чудна за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Божјо чудо:Предвреме родено бебе на смртната постела ја прегрнало својата близначка но потоа се случило нешто…

Прегратката на овие близначки, од кои едната била на умирање ја променила медицината… Малечките близначки Кајри и Бријел Џексон биле родени 12. недели пред терминот. Тие не биле доволно развиени, а докторите не им давале позитивни прогнози за преживување. Откако ги ставиле во посебни инкубатори, состојбата на Бријел почнала да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕЛЕКОМ порачува: „Најголемиот подарок е што сме повторно заедно!“

Телеком има голем број претплатници а за нивните услуги и погодности знаат илјадниците нивни корисници. Сепак, според нив, особено во ова време на пандемија најважно е што сме заедно! Кој како ќе си сфати, нели! Телеком слоганот го посветува на семејството и повторното зближување, бидејќи ТОА Е СЕПАК НАЈВАЖНО! Во …

Повеќе »

Грип и коронавирус во исто време: Каква би била клиничката слика на пациент заболен со двете?

Сè уште нема случај на судир на грип и коронавирус, но експертите размислуваат каква клиничка слика може да создаде оваа комбинација за пациентот. Професорот Томислав Преведен, инфектолог во Клиничкиот центар во Војводина и претседател на Здружението за заразни болести на Србија, вели дека ова ќе го видиме оваа есен и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија слави: Еве како нашите момчиња СО ГОЛЕМО СРЦЕ го прославија одењето на бараж за СП!

Македонија вчера вибрираше како едно срце, сите – дури и оние кои не следат фудбал – ги гледаа нашите момчиња на натпреварот со Исланд каде се бореа за одење на бараж за СП во Катар. View this post on Instagram A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia) Момците си ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Леонардо ДиКаприо и Џенифер Лоренс прв пат заедно на филм

Нетфликс го објави првиот трејлер за Don’t Look Up, црна комедија со научно-фантастични елементи, во која играат Леонардо Ди Каприо и Џенифер Лоренс. Освен нив, во филмот играат и многу други холивудски sвезди, како Мерил Стрип, Тимоти Шалејм, Џон Хил, Кејт Бланшет, Тајлер Пери и Аријана Гранде. Филмот е во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џеј Ло ја потврдила врската со Бен: Најдраг и е албумот кој го посветила на својот дечко Афлек

Додека нејзиниот поранешен свршеник страда за неа, латино дивата целосно ја поминала целата драма. Таа и се вратила на поранешната љубов, актерот Бен Афлек Пред 19 години, актерот Бен Афлек (48) и пејачката Џенифер Лопез (51) ја објавија својата свршувачка. Истиот месец Лопез го издаде својот трет албум ‘This Is …

Повеќе »

(ФОТО) Откако ја раскина свршувачката, Џеј Ло отишла на романтично патување со Бен Афлек

По раскинувањето на веридбата со Алекс Родригез, Џенифер Лопез била видена во друштво на актерот и поранешен свршеник Бен Афлек. Според „Daily Mail“, тие заедно заминале на романтично патување во Монтана, каде се наоѓа и викендичката на Афлек. Папараците ги уловиле како седат еден покрај друг во автомобил, а извори …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк и Бредли Купер се повторно заедно!?

Американскиот актер Бредли Купер (45) и руската манекенка Ирина Шајк (35) биле фотографирани заедно во Њујорк, а се повеќе има гласини за нивно помирување. По бурните две години шпекулации за тоа зошто Бредли и Ирина раскинале, поранешниот пар бил е виден повторно заедно. Bradley Cooper and Irina Shayk are spotted …

Повеќе »