Tag Archives: заедно

(ФОТО) Сака ајкули и знае пет јазици: Која е новата девојка на Бред Пит?

Големиот заводник Бред Пит е во врска со германската манекенка Мери Никол Потуралски, која, верувале или не, многу личи на неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли. Сепак, сè до љубовната афера што ја запали имагинацијата на американските медиуми, не се знаеше многу за моделот. Родена е во Германија, има 27. години, …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ СЕ ЗАЕДНО – Љубовта не познава граници: Тој имал 18. а таа 41. година кога се вљубиле!

Кога Саманта Луис Тејлор пристигна на аудиција за филмот „Nowhere Boy“ (Никаде момче) во 2008. година, таа била многу возбудена. Тоа бил првиот долгометражен филм кој требало да го режира. Очекувала да види бројни двојници на Џон Ленон на аудицијата, но не и човекот на нејзиниот живот. Еден од кандидатите …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ќе останат со партнерот што ги измамил

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Измамата во врската е главен предизвик со кој се соочуваат многу врски и бракови. На некои од нив им е тешко да простат измама, за некои прошка не доаѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕ РАЗВОДОТ ОСТАНАЛЕ ПРИЈАТЕЛИ: Озчан Дениз и Фејзе Аткин заедно го прославиле вториот роденден на синот

  Популарниот турски актер и музичар Озчан Дениз ги разнежнил обожавателите на социјалните мрежи со фотографии од неговиот 2-годишен син Кузи, кој вчера го прославил роденденот. Иако минатата година се разведе од 24.годишната сопруга Фејзе Аткин, судејќи според фотографиите на Инстаграм, парот изгледа дека останал во добри односи. Поточно, Фејзе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобрите пријатели изградиле населба за да можат заедно да остарат

Четири пара кои се пријатели 20. години, одлучиле да изградат мало гратче само за себе за да можат да живеат едни до други, а воедно да бидат и во природа. Нивната населба, наречена Llano Exit Strategy, содржи четири малечки куќи близу реката Лиано вон Остин во Тексас. Самоодржливите и еколошки …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА Е ДЕФИНИТИВНО НЕГОВА ГОДИНА:Што одговорил Бред Пит на прашањето дали на доделувањето на Оскарите ќе ја донесе бившата сопруга број 1.!

Бред Пит дефинитивно ќе ја памти 2020. година. Не само што веќе освои три награди, туку можеби му се „насмевнуав“ и првиот Оскар во кариерата, а за кој е номиниран во категоријата за споредна улога во филмот „Once upon a time in Hollywood”(Беше еднаш во Холивуд). Иако претходните години имало …

Повеќе »

(ФОТО) Снимиле „домашно видео“, раскинале, а сега се повторно „фатени“ заедно…

Пејачката и седум години помладиот возач на Формула 1 биле во љубов од 2008. до 2015. година. Многумина шокирале кога објавиле дека прекинуваат, а сега британските медиуми шушкаат дека парот одлучил да ги измазни односите и повторно да биде заедно… Пејачката Никол Шерзингер (41) сите ги изненадила кога во Лондон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо открил како го минува денот со девојката и за еден час добил 2. милиони лајкови

КРИСТИАНО Роналдо на Инстаграм им открли на фановите како тој и неговата партнерка Георгина Родригез ја поминуваат неделата, а за само еден час, таа објава му донела повеќе од два милиони лајкови. Прославениот фудбалер и модел решиле да го искористат денот за да вежбаат заедно, а Роналдо сето тоа го …

Повеќе »

(ФОТО) ИРИНА БИЛА ВО ПРАВО: Лејди Гага се вселила кај Бредли Купер!

Холивудскиот глумец и режисер Бредли Купер и понатаму се наоѓа во центарот на вниманието откако ја прекинал долгогодишната врска со руската манекенка Ирина Шајк. Како што пишува американскиот магазин „In Touch” Бредли се подготвува на заеднички живот со пејачката Лејди Гага со која го поврзуваат уште од снимањето на филмот …

Повеќе »