(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила од забава со познаник од Интернет: Се’ се одвивало според планот, додека не се вмешала љубовта

Некоја љубов се случува случајно, а љубовта на Ганер и неговата сопруга Даниел се случила и планирано и спонтано.
Ганер на својот профил на социјалните мрежи објавил видео во кое бара сопруга. Поточно, тој нагласил дека сака да направи нешто необично и дека е подготвен да се ожени со непозната девојка во Лас Вегас и заинтересираните да го контактираат преку порака.
Во интернет морето се појавила Даниел, кој со своето видео се надоврзала на неговото видео во кое јасно ставила до знаење дека е подготвена на такво нешто. Веднаш потоа таа се претстави и рекла:
„Сакам да го направам ова затоа што животот е една голема игра и кој знае колку долго ќе бидеме тука, затоа што не би си поиграла во овој живот што го имам“.
Овие зборови не останале незабележани, набргу Ганер и таа се слушнале преку видео повик и се договориле да се сретнат за заедно да се впуштат во оваа авантура.
На средбата, Ганер ја запросил Даниел и оттаму го започнале своето патување до Лас Вегас, град во кој се венчавале многу случајни парови.
Даниел нашол венчаница, Гунер костум, по што се упатиле да ги добијат лиценците за венчавка.
Набрзо се венчале, се документирале, па отишле со друштвото и славеле. Планот бил бракот да трае само една недела, а потоа да се разведат, но се чини дека „сè што се случува во Вегас“ сепак не останува во Вегас.

После една недела сфатиле дека и двајцата мора да бидат на исто место за да се разведат и дека тоа е многу поскапа опција, па останале во брак „додека некој друг не ги раздвои“, со кого сакаат врска.
Ниту од тој момент не поминало многу, кога сфатиле дека си се допаѓаат. Во Лас Вегас веднаш по венчавката направиле и заедничка тетоважа и се замислиле како голема забава, но љубовта решила да ги преземе работите во свои раце.Оттогаш поминаа две години, а Ганер и Даниел се уште се заедно. Планот за претворање на бракот, кој луѓето сериозно го сфаќаат, во еднонеделна забава, сепак, пропаднал. Тие живеат заедно, а како голема предност го виделе тоа што пријателите или семејството не ги познаваат, па тие немале никаков удел во одлучувањето „дали тој/таа е вистинскиот избор“, како што навеле на заедничкиот профил на Инстаграм.


Фото: Принтскрин/Instagram/@danielleandgunnar

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПРИСТИГНА СНЕГОТ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПЛАНИНИ: Студениот бран ја зафати цела Европа и регионот

Метео прогноза на Славчо Попоски: Студениот бран го зафати целиот Европски Континент, како и регионот, …