Tag Archives: заедно

(ФОТО) Бред Пит ќе оди или ќе си остане дома: Џоли и Анистон заедно на Златен глобус

Последен пат на ист настан се појавиле во 2015. година, а сега, според замислата на организаторот на доделувањето на наградите Златен глобус, во салата ќе бидат Џенифер Анистон и Ангелина Џоли. На јавноста и тоа како и е позната нетрпеливоста на двете глумици, откако Бред Пит ја оставил Џенифер Анистон …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Шакира и Пике со синовите: Љубовта е сеуште присутна!

Пред неколку месеци се шушкало дека парот повеќе не е заедно поради зависноста на Пике од коцкање. Меѓутоа само неколку дена подоцна фудбалерот објавил Инстаграм сторија од пробана на Шакира и така на сите им ставил до знаење дека нивната шестгодишна љубов сеуште трае. А, и последните фотки од семејството, …

Повеќе »

Џастин Бибер и Селена Гомез и’ официјално се заедно

Три години откако раскинале, Селена Гомез и Џастин Бибер на својата врска и дале втора шанса… Извор за Us Weekly потврдил дека двојката е повторно заедно, а веста ја пренеле и другите светски таблоиди. „Селена и Џастин се заедно. Врската на Селена со The Weeknd едноставно се издува и спогодбено …

Повеќе »

(ФОТО) Необична приказна: 98-годишна жена се вселува во дом за старци за да се грижи за нејзиниот 80-годишен син

Нема ништо посилно од љубовта помеѓу мајката и нејзиното дете, а оваа приказна е одличен пример за тоа. 98.годишната Ејда Китинг му се придружила на најстариот син, 80.годишниот Том, во дом за старци во Ливерпул за да се грижи за него и тие одлично се сложуваат! Ејда и нејзиниот починат …

Повеќе »

(ФОТО) Сите ќе бидат поканети: Рики Мартин и Џван Јозеф ќе се венчаат наредната година

Популарниот латино пејач Рики Мартин наредната година ќе се венча со својот свршеник Џван Јозеф наредната година, а најавил дека тоа ќе биде голема и јавна венчавка на која сите ќе бидат поканети. “Тоа ќе биде голем настан за кој луѓето ќе зборуваат. Ние сме модерно семејство и сметам дека …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркле првпат видени заедно во јавност

Среќни, вљубени и модно ускладени прошетале држејќи се за раце… Откако започнаа гласините за нивната врска јавноста со нетрпение очекуваше да ги види заедно. А сега, тоа конечно и’ се случи. Принцот Хари и глумицата Меган Маркле прв пат како пар се појавиле во Торонто каде се одржуваат Invictus Games, …

Повеќе »