Tag Archives: веселба

(ВИДЕО) Уништил 13. автомобили, оставен преполовен болид во пламен и избегал…

Изнајмениот автомобил Ауди е тотално уништен. Според „Ле Паризиен“, скапиот „Ауди Р8 Спајдер“ бил изнајмен заедно со Порше 911 со цел на увеличуање на венчавката и свадбената поворка. Паднала ноќта, а потоа започнало дивеењето. Неименуван возач на Ауди ја изгубил контролата додека возел со очигледно неприлагодена брзина во западните предградија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога тој ќе „удира” на тапан настанува вистинска свадбена веселба: Ова не сте виделе до сега!

Тапанџиите се обично во вториот ред меѓу музичарите, кои некако од позадина го држат ритамот… Ваков тапанџија не сте виделе до сега. Тапанарот е Ивица „Челик“ Андоновски, од „Челик бенд“. Со огромна љубов го прави чукањето на тапан, а со тоа секоја свадба ја прави посебна. Кога ќе се појави …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОНА КОГА КУМАТА „ЌЕ ЗАГРМИ“: Се качила на кровот на куќата и направила нешто што станал апсолутен хит на интернет!

На социјалните мрежи се раширила една снимка од доста невообичаен почеток на свадба. Жената, која наводно била кума, со свирење на трубачи се качила на кровот и почнала да крши ќерамиди. Секој од нас знае дека некои свадби и прослави можат да излезат од контрола, сите во животот сме се …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕКРАСНИ МЛАДЕНЦИ: Се ожени македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски!

Филип Кузмановски, левиот бек на „Магдебург“ и македонската репрезентација, не беше дел од националниот тим на мечот против Грузија. Младиот ракометар одлучил паузата во првенствените натпревари да ја искористи и да и го каже судбоносното ДА на својата љубена – Моника Игнова… Игнова е прва братучетка на соиграчот на Кузмановски …

Повеќе »

(ФОТО) Сузана Спасовска елегантна и разиграна на свадбата на ќерка си!

Популарната македонска фолк-пејачка, која нагалено нацијата ја нарекува Сузе-Национале, односно Сузана Спасовска, изминатиот викенд  ја омажи ќерката Теона. Сузана Спасовска ја омажи ќерка си Теона, која е вистинска убавица. Имено во еден скопски ресторан, беше организирана веселба за нејзината ќерка Теона и партнерот Виктор Велковски, кој ја запроси во јануари …

Повеќе »

Се развеле 3. часа откако се венчале: Причина – песната „Србинка мајка мене ме роди!“

Свадбата во црногорскиот Никшиќ наскоро се претворила во хаос,и сето тоа заради политиката, пренесува српски Телеграф. Двете семејства, чии деца биле здружени со љубов, неочекувано почнале војна поради песната, која била нарачана, „Србинка мајка ме роди“, и сè се случило во блискиот парохиски дом по венчавката. Според српските медиуми, договорот …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ тие се само луѓе: Свештеници си направиле забава и се изнаиграле!

Убаво е да се види кога и свештениците се веселат па и играат… Свештеници од Трикала се развеселиле на локални традиционални песни. Greek Priests from Trikala Greece dancing. Priests from Trikala dancing to local traditional songs 🇬🇷💙Video:trikalaola.gr Gepostet von Greek City Times am Donnerstag, 14. Februar 2019

Повеќе »

(ВИДЕО) „Тешко мина мојта младост“: Вака се веселат Македонци!

Дали е слава, некаков собир или пак роденден како во случајот, Македонци од сите делови на светот се веселат и радуваат со своите омилени – македонски песни. Така било и на роденденот на Марина на кој пеел Дамјан Стојановски, достоен наследник на својот татко, Војо, кој остави длабока трага во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Така и треба: Тамара и сопругот „мекици“ за синот славеле со музика – Браво за мама – изгледа светски!

Тамара Тодевска и сопругот Александар Димитровски, пред две недели, странаа родители на своето второ дете –синчето Дарен. Додека Тамара беше во болница, тато Мачка само симболично уште истиот ден ги собрал пријателите во кафеана за да ги почести, но како што е и редот, за Дарен подготвувале голема прослава со …

Повеќе »