(ВИДЕО+ФОТО) ВИСТИНСКИ БАКСУЗ! НАЈСРЕЌНИОТ ДЕН ВО ЖИВОТОТ ГО МИНАЛА ВО БОЛНИЦА: Наместо да игра и да се ВЕСЕЛИ таа пиела лекови против болки!

Венчавката треба да биде еден од најубавите денови во животот на секоја двојка, полн со среќа, радост, веселба и смеа и секако играње.


Венчавката на една млада жена од смеа, играње и веселба стасала во амбуланта, лекови против болки затоа што успеала да го дислоцира коленото за време на првиот танц и морала итно да оди во болница.


Џули Бен и нејзиниот вереник Пол Ричер заедно играле на песната Stay Dave на Matthews бендот, на нивната венчавка во Филаделфија на почетокот на јули. Тие играле, тој ја вртел, таа го извртува и го дислоцира коленото под нејзината богата венчаница. Многу брзо, од венчавката ја однеле директно во болницата, каде и дале лекови против болки.


Сè е документирано од нејзината братучетка а видеото е објавено на ТикТок.Гостите останале на свадбата и се забавувале, но добија информации за тоа како се чувствува невестата. Поради количината на лекови што ги примила, мајката на Џули останала со неа во текот на ноќта затоа што била премногу вознемирена. Тогаш не им било сеедно, но сега се смееле кога ќе се сетат на целата приказна.

@liz_richterShe will be ok in 4-6 weeks 👀 #fyp #buffering #weddingtiktok #GossipGirlHere #weddingday #weddingvibes #loveyou #weddingdress #ohno #trending


♬ Oh No – Kreepa

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …