Tag Archives: радост

(ВИДЕО+ФОТО) Солзите на Новак! Триумф за инает на депортацијата и од кон нови рекорди!

По завршувањето на мечот шампионот на Австралија Опен за 2023, Новак Ѓоковиќ, по традиционалниот поздрав и прослава се упати во ложата каде беа неговиот тим и мајка му Дијана и братот Марко… 🏆 🏆 🏆 🏆 🏆 CHAMPION 🏆 🏆 🏆 🏆 🏆@DjokerNole has mastered Melbourne for a TENTH time!@wwos …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ СМЕАТ – СО СИТЕ СИЛИ СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО ФАТИ БИДЕРМАЕРОТ, ПА СЕ ШОКИРАЛА: Сега 11 милиони луѓе зборуваат за УРНЕБЕСНАТА реакција на нејзиното момче!

За невенчаните дами, еден од омилените моменти на свадбените веселби секако е фаќањето бидермаер, а видеото на кое се гледа како жена се обидува да фати букет насмеало многу луѓе. Ова видео брзо стана вирално и предизвика безброј коментари кои започнаа жестока дебата, а за се е виновна реакцијата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тинејџер со церебрална парализа е примен на Харвард. Неговата реакција кажува сè!

МЕТЈУ МИСЛЕНСКИ, кој е роден со церебрална парализа, на седумгодишна возраст веќе знаел дека сака да оди на Универзитетот Харвард. Неодамна неговиот долгогодишен сон станал реалност, а неговата реакција на веста ги расплакала корисниците на социјалните мрежи. Во сега веќе виралното видео со речиси милион прегледи, 17-годишниот Метју и неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатата пејачка пред повеќе од една година имаше спонтан абортус, а денес има причина да слави!

Џеси Џеј ја откри добрата вест. Откако пред повеќе од една година го загуби своето бебе со спонтан абортус, пејачката со насмевка откри дека повторно е во друга состојба. Таа ја сподели веста на Инстаграм во вид на емотивно видео, кое, судејќи според коментарите, ги разнежнил многубројните следбеници на Џеси. …

Повеќе »

Среќна нова 2023.: Нека новата година ви биде без грижи и полна со насмевки!

Нека новата година ви биде полна со насмевки, да трае со среќа и заврши со исполнување на сите ваши желби! Ви посакуваме Среќна нова 2023. година и со своето доѓање да избрише се што Ве притискало, нервирало, создавало тешкотии, нервози, а да Ви донесе, среќа, радост, остварување на желби, благодет, …

Повеќе »

Победете го празничното нерасположение: Кој е клучот за избегнување на стресот?

Ако не се чувствувате весели оваа празнична сезона, не грижете се – дефинитивно не сте сами. Сите ние мислиме на празничната сезона како време што треба да биде исполнето со радост Во реалноста, ова може да биде едно од најсложените, најстресните, па дури и најдепресивните времиња за многумина. Може да …

Повеќе »

Со години се зборува дека е ВИСТИНСКИ УБАВЕЦ за својата сопруга и дека нивниот брак е ЧИСТА ЛАГА затоа што е геј: Познатиот актер ги објаснил работите во СЕДУМ РЕЧЕНИЦИ и не знаеме за вас, но за нас тој е МАЖ КАКОВ МОЖЕ ДА СЕ ПОСАКА

Бракот на Хју Џекмен и Дебора Ли Фурнес е проследен со различни коментари, меѓу кои и многу негативни. И додека се шират гласините, актерот има што да каже на Инстаграм. „Среќен роденден на мојата неверојатна сопруга. Ова е 28-ми пат кога го прославувам овој ден со тебе. Ме научи на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве што расплаканиот Федерер им зборувал на децата додека ги гушкал

ЕДНА од најемотивните сцени од синоќешното збогување на Федерер со тенисот беше кога на теренот му се придружија сопругата Мирка и нивните четири деца Мајла, Шарлин, Лео и Ленарт. Сите се гушкаа и плачеа, а Федерер се обидел да ги утеши децата. „Не плачете. Јас сум толку среќен, не сум …

Повеќе »

(ФОТО) Каква средба на црвениот тепих: Амал и Џулија ѕвезди на вечерта, Џорџ во позадина

Кога се сретнале на црвениот тепих, не ги криеле емоциите и видно се израдувале една на друга. Синоќа во Лондон се одржа премиерата на филмот Ticket to Paradise, а актерот Џорџ Клуни блесна во друштво на сопругата Амал и колешката Џулија Робертс. Џорџ и Јулија се ѕвездите на оваа романтична …

Повеќе »