Tag Archives: радост

(ВИДЕО) Реакцијата на близначките на доаѓањето на тато од работа ќе „ви го стопи“ срцето!

Близначките Анабел и Лудија едвај го чекале моментот кога тато конечно ќе си дојде дома од работа… Слушнале некои чудни звуци, а потоа конечно се отворила вратата. Нивната реакција ќе ви ги истопи срцата и ќе ви измами насмевка на лицето…

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка (44) се пофалила со фотографија од стомакот: Го чека 22. дете

Најголемото семејство на Велика Британија брои 24 члена – родители, 21 дете и со нетрпение ја чека пориновата. 44-годишната Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. Гордата мајка напредокот го бележи на социјалните мрежи, а сега со 208.000 обожаватели споделила како изгледа трудничкото стомаче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хрватска со сигурен пласман во полуфиналето: Многу солзи радосници за упорните ракометари!

Натпревар за инфаркт, тешко за гледање, особено ако сте навивач на каубоите, но не бадијала се вели дека крајот го краси делото… На две кола пред крајот на главната фаза на ЕХФ ЕУРО 2020 Хрватска е првата репрезентација која има сигурен пласман во полуфиналето, а интересно е што веднаш имаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕМА ПОСЛАТКО – Го чекала тато пред врата: Реакцијата на девојчето ќе ве воодушеви!

Нејзината реакција сите ќе ги разнежни… Елиана цел ден го чекала својот татко да си дојде дома. Била нетрпелива и го чекала пред врата. Погледнете ја реакцијата:

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА Е СРЕЌА – НАЈЕМОТИВЕН МОМЕНТ: Девојче кое е родено глуво првпат го слуша гласот на мајката и „гуга“ од среќа!

Прекрасно бебе по име Георгина Адисон, старо 4 месеци, се родило глуво. Кога докторите го откриле тоа, нејзините родители на секој начин се обиделе да го откријат проблемот и да го пронајдат најдоброто и најбрзо решение. За среќа, тие дознале дека девојчето ќе може да слуша со помош на слушно …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВО БЛАМИРАЊЕ ВО ЖИВО – СТАНАЛА МИЛИОНЕРКА ПА ОСИРОМАШИЛА: Шпанска новинарка поверувала дека ја добила премијата – следел „ладен туш“!

Шпанска ТВ репортерка, која на своите колеги во програма во живо им рекла дека „утре не доаѓа на работа затоа што добила на лотарија, всушност освоила само дел од вкупната награда. Наталија Ескудеро, која работи за јавниот радиодифузен сервис РТВЕ, започнала да вреска во камерата – пред подоцна да открие …

Повеќе »

(ВИДЕО) И ТОА ГО ИМА: Мачка се вози на ескалатор – нема страв!

Дали можете да замислите мачка како се вози на ескалатор? Таа слика ни се чинеше неверојатна. Но, дека нешто такво се случило, е потврдено со овој видео запис што ви го донесуваме. На него ќе видите мачка како трча кон ескалаторот без ниту малку страв.

Повеќе »

(ВИДЕО) Мама и тато на семејството му криеле дека очекуваат близнаци: Реакциите на постарите деца и најблиските се непроценливи!

Многу луѓе не сакаат да го знаат полот на детето кое го очекуваат, или да го кажуваат на други.Но, ако криете дека носите близнаци тогаш тоа е големо изненадување за целото семејство. Погледнете како реагирале децата, бабите и дедовците и други членови на семејството на оваа убава вест!

Повеќе »

(ФОТО) На бездомник му дала пари а тој исчезнал – но се вратил после неколку години и ја изненадил!

Кога Џена Номели првпат го запозна Вил Левенс, тој копал во контејнер. На прашањето зошто е на улица, тој со неа ја споделил својата тажна приказна. „Тој рече дека неговата сопруга умрела ненадејно и, поради тага, еднаш се обидел со хероин – и стана зависник“, рекла Џена, „Последица од тоа …

Повеќе »