Tag Archives: невеста

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАЛА ВАЖНА ЦЕЛ – НЕВЕСТАТА ИСТРЧАЛА 500 КИЛОМЕТРИ ВО ВЕНЧАНИЦА! Еве зошто не се омажила за мажот што го сакала: Причината ќе расплаче и КАМЕН!

Ванеса Рајзер (47) ја облекла венчаницата што планирала да ја носи за да се омажи за нејзиниот наводен насилник и облекла патики, а потоа наместо да оди до олтарот, почнала да трча за да помине растојание од околу 500. километри. Венеса е психотерапевт, а љубовта ја нашла со маж кој …

Повеќе »

ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА – НЕВЕСТАТА ИСЧЕЗНАЛА ОД СВАДБАТА, КОГА ЈА НАШОЛ, ВЕДНАШ ПОБАРАЛ РАЗВОД: Исповед на младоженец од Зрењанин кој ја крена Србија на нозе

Пред неколку години, младоженец од Зрењанин на сопствената свадба го доживеал она што не би му го посакале ниту на вашиот најголем непријател. Неговата исповед тогаш ја пренесоа домашните портали, а оваа необична ситуација се раскажува и денес. Се’ започнало кога неговата избраничка исчезнала од свадбата, а тој почнал да …

Повеќе »

(ФОТО) Се е подготвено за раскошната венчавка, поставен шатор на брегот на реката: Џенифер Лопез и Бен Афлек денеска ќе се венчаат овде!

Бен Афлек и Џенифер Лопез се подготвени за големата венчавка која би требало да се случи денес Двојката по втор пат ќе каже „да“ на имотот на Бен покрај реката во Џорџија пред голем број познати пријатели и семејството. Новите фотографии покажуваат дека се е подготвено, изграден е сплав со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Свештеник од Србија ги венчал младенците на англиски, сите во црквата се смееле

Црковната венчавка, поради свечената и мирна атмосфера, обично не е најзабавниот дел за младенците и нивните гости, но еден свештеник од Крушевац се потрудил церемонијата да биде незаборавна за еден пар. На ТикТок беше објавено видео од црквата во Крушевац каде се венчал младиот пар, а свештеникот кој ја водел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брутална одмазда: Младоженецот на венчавката пуштил видео од невестата како има секс со друг

Одмаздата на младоженецот од Кина кој среде венчавка објавил интимно видео од идната сопруга со друг маж повторно го тресе интернетот. Работата да биде уште полоша, го изневерувала идниот сопруг со својот зет додека нејзината сестра била бремена. Овој клип од 2019. година повторно е актуелен на социјалните мрежи и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХАОС – СВАДБА ОД СОНИШТА СЕ ПРЕТВОРИЛА ВО ПЕКОЛ: Свекрвата ја нападнала невестата, па ја изнеле од свадбата, а младоженецот ПЛАЧЕЛ како дожд!

Многу девојки сонуваат за својата венчавка уште од мали нозе и моментот кога во голем бел фустан одат по патеката до нивниот принц.Тој сон го имала и Британи, која се подготвувала за својата венчавка во 2014. година.Сепак, не испаднало сè како што очекувала. Појавувајќи се на „Мојата голерма ромска свадба“ …

Повеќе »

ТОЈ ЛУД СВЕТ – Невеста го оставила младоженецот среде заветите: Забележала нешто чудно кај него, се вклучила и полицијата

Штом почнало да грми, таа знаела дека не може да му верува на својот вереник Младоженец од Индија ја изгубил невестата додека си ги кажувале заветите, а причината поради која го оставила е многу бизарна. Жена од источната индиска држава Бихар одбила да се омажи за својот вереник откако тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невеста се омажила во венчаница од 200. денари, видеото собрало повеќе од два милиони прегледи

АМЕРИКАНКАТА Џилијан Линч барала совршена венчаница за својата венчавка, но кога тргнала во потрага по неа, решила да не пазарува во скап салон за венчаници. „Никогаш не планирав да одам во салон со венчаници, а веднаш ми беше опција продавница за ‘втора рака’“, изјавила таа за Insider. Таа истакнала дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невеста сакала совршен маникир пред свадбата, а го добила ова: Како вие би реагирале?

На невестите им е важен секој детал во пресрет на големиот ден Планирањето на венчавката е период кој многу младенци го доживуваат како стресен бидејќи сакаат се’ да биде совршено. Сепак, не може секогаш се да биде според нашите желби, а многу ставки на списоците нема директно да зависат од …

Повеќе »