Tag Archives: невеста

(ВИДЕО) Младоженецот го фатила паника на венчавката, а целиот свет му се смее заради неговата изјава!

За време на свадбената церемонија, главно се нервозни жените, но тоа не е случај и со овие младенци За време на венчавката во црквата, овој младоженец станал толку нервозен што неговиот одговор на прашањето на свештеникот предизвикало општо смеење за време на венчавката. Станав нервозен Имено, додека ги повторувале заветите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВИСТИНСКИ БАКСУЗ! НАЈСРЕЌНИОТ ДЕН ВО ЖИВОТОТ ГО МИНАЛА ВО БОЛНИЦА: Наместо да игра и да се ВЕСЕЛИ таа пиела лекови против болки!

Венчавката треба да биде еден од најубавите денови во животот на секоја двојка, полн со среќа, радост, веселба и смеа и секако играње. Венчавката на една млада жена од смеа, играње и веселба стасала во амбуланта, лекови против болки затоа што успеала да го дислоцира коленото за време на првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невеста „се сопнала“ од венчаницата и паднала среде првиот танц

За време на првиот танц со младоженецот, невестата доживеала голема несреќа. Имено, таа се „сопнала“ од венчаницата, се лизнала на подот и паднала. Иако сите ја гледале, таа добро го поднела падот и започнала да се шегува на своја сметка. Видеото е објавено од RM Videos на нивниот канал на …

Повеќе »

(ВИДЕО) 39.000.000 ЛУЃЕ СЕ ШОКИРАЛЕ СО ОВАА СНИМКА ОД ВЕНЧАВКА: Парот опасно се ПОСРАМОТИЛ бидејќи невестата заборавила на една БИТНА работа!

Една американска невеста доживеала голема непријатност на свадбата. Таа не носела една од поважните работи, а за тоа дознале сите гости, како и 39.000.000 луѓе кои го гледаале ова видео на „ТикТок“. Во западната традиција, фрлањето на жартиерата на невестата на толпа неженети мажи е еднакво на фрлање бидермаер на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И ГО УНИШТИЛ НАЈРОМАНТИЧНИОТ МОМЕНТ – НЕВЕСТАТА ТРГНАЛА КОН ОЛТАРОТ И ДОЖИВЕАЛА СТРАШНО ИСКУСТВО: Младоженецот направил нешто НЕПРОСТЛИВО и сите се прашуваат како МОЖЕЛ!

Свадбата е еден од најстресните моменти за жените. Тоа е ден за кој повеќето девојки сонуваат, фантазираат, а Тејлор немала толку среќа. „Пред четири години, на овој ден, отидов до олтарот да се омажам за човекот на мојот живот. Тоа беше еден од најважните и најемотивните моменти, а мојот сопруг …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. Сепак, сватовите на свадба во еден српски регион решиле да го подигнат тоа на ново ниво, па наместо пушка, тие не користеа ништо помалку од -зоља! Видеото, кое стана вирално на социјалните мрежи, ја покажува …

Повеќе »

ШОК – „Импресивно колку е грозна“: На родителите им рекла дека ја откажала венчавката, а потоа направила непромислен потег

Два дена пред венчавката, една млада жена на своето семејство му рекла дека ја откажала венчавката Жените знаат да манипулираат со ситуацијата на сите можни начини, за да ја постигнат целта. Ова е случај и со една млада жена, која сакала да добие 10.000 фунти од нејзините родители за трошоците …

Повеќе »

(ФОТО) Невеста збеснала кога ја видела фотографијата: „Не штедете на фотографиите од венчавката!“

ЕДНА жена на потежок начин се уверила дека не вреди да се штеди на свадбени фотографи. Неименувана жена вели дека кога го чистела плакарот и го нашла албумот од свадбата се потсетила зошто никогаш не погледнала во него. На она што би било симпатична фотографија, младенците стојат во пролазот со …

Повеќе »

АЛЧНА НЕВЕСТА ГИ ШОКИРАЛА ЗВАНИЦИТЕ: Видете што барала од гостите!

Двојката требало да се венча за два месеци, а на гостите им порачале дека се надеваат дека коронавирусот нема да ги спречи да дојдат – затоа што ги сакаат своите пари. Луѓето оваа невеста ја нарекле површна затоа што таа се обидела да ги натера гостите што ќе дојдат на …

Повеќе »