Tag Archives: повреда

(ВИДЕО+ФОТО) УС ОПЕН – Рафа отпадна: Американецот го запре на патот кон „бројот 23“!

Американскиот тенисер Френсис Тиафо се пласираше во четвртфиналето на УС Опен откако во понеделникот на стадионот „Артур Еш“ го совлада Рафаел Надал со 3-1 во сетови. Беше 6:4, 4:6, 6:4, 6:3 за Тиафо по повеќе од три и пол часа тенис во Њујорк. Следен противник ќе му биде Русинот Андреј …

Повеќе »

(ФОТО) Надал заборави на повредата – ужива во возење со џет ски

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал моментално се опоравува од повредата на абдоминалниот ѕид. Рафа Надал мораше да се откаже од полуфиналниот меч со Ник Киргиос поради повреда на мускулот на абдоминалниот ѕид. Потоа најави пауза и враќање на теренот во првата прилика, а сега фоторепортерите го фатиле како ужива во летните …

Повеќе »

Ортопеди: Надал нема ниту Милер-Вајс синдром, ниту некроза

Како што пишува „Зидојче цајтунг“, двајца ортопеди од Германија се прилично скептични за повредата на стапалото на Рафаел Надал. Тој го освои Ролан Гарос со вкочанет нерв на левото стапало, додека потоа беше подложен на третман кој трајно ќе го вкочани нервот. Сите на актуелниот Вимблдон зборуваат за повредата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ МОЖЕЛО ДА БИДЕ ПОЛОШО: Еве до кога нема да го гледаме Зверев на турнири

Тешката повреда на Александар Зверев во полуфиналето на Ролан Гарос во мечот со Рафаел Надал ќе го исклучи германскиот тенисер од натпреварувањето на подолг период. Саша поради повреда на скочниот зглоб ќе отсуствува од терените шест до осум недели. Ова е информацијата на новинарот на францускиот „Екип“, Квентин Мојне, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зверев објави лоша вест: „Повредата е сериозна, ова е тежок момент за мене“

Германскиот тенисер Александар Зверев заработи тешка повреда на десната нога вчера на дуелот против Рафаел Надал во полуфиналето на Ролан Гарос. Натпреварот беше прекинат по три часа игра при резултат 7:6, 6:6 за Надал бидејќи Германецот за еден удар се обиде да се „лизне“ на земјена подлога на стадионот во …

Повеќе »

ДОКТОР СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ СО НАДАЛ: Шпанецот со години има РЕТКА БОЛЕСТ која го довела до ОЧАЈ! Пред Ролан Гарос има само ЕДНА ОПЦИЈА!

Проблемите започнале на почетокот на кариерата на Надал, а со текот на времето се влошувале… Рафаел Надал во јуни ќе го прослави својот 36-ти роденден. Тој е далеку од врвната форма и физичката подготвеност која беше негова голема предност во текот на неговата кариера. Неговата желба сепак да се натпреварува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРИ ГОДИНИ БРАВУРИ СО ЗАВОЈ ОКОЛУ РАКАТА: Еве зошто Карим Бензема игра со „бандаж“

Гостувањето на Реал Мадрид кај Бетис, на 13. јануари 2019. година, ќе биде меч кој францускиот голгетер ќе го памети секогаш кога ќе погледне во десната рака. Тогаш, во 45. минута, Марк Бартра, стоперот на Бетис, со клизачи тргна кон Карима Бензема (34) и му ја одзеде топката, а Бензема …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пијан навивач на Келн направи шоу на стадионот на Баерн, видеото го споделил клубот за кој навива…

Лудата сцена се случила откако Баерн испаднал од Лигата на шампионите на празната Алијанц Арена. Видно пијан навивач на Келн е снимен како се симнува преку трибините и се спушта на теренот, а додека скокал на тревата можел да претрпи сериозна повреда бидејќи незгодно слетал и малку го искривил зглобот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) По повредата и се деформирала вилицата: Сега покажала што се случува со неа додека ЈАДЕ

Корисничката на TikTok, Poor Chelsea, го споделила своето искуство со повреда на вилицата. Девојката со ново видео покажала како и изгледа вилицата, по тешката повреда која ја добила во средно училиште. @lady_fake_chow Reply to @theofficialcatnoir0 you can see it come out. #TheAdamProject #TurboTaxAlphorn #SchickAsks #asmr #tmjdisorder #tmjtreatment #tmjpain ♬ Love …

Повеќе »