Tag Archives: васил гарванлиев

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев ја објави најновата песна РИТАМ, и го најави новиот ЕП насловен како „Порцелански војник”

По кратка пауза, македонскиот претставник на Евровизија 2020 и 2021 година Васил Гарванлиев ја објави третата песна од најавениот ЕП на англиски јазик насловена РИТАМ.             View this post on Instagram                         A post …

Повеќе »

(ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО Е: Васил Гарванлиев стапил во брак и ги споделил фотките со сопругот!

Од неодамна се шушкаше дека нашиот претставник на „Песна на Евровизија“, Васил Гарванлиев скромно најавува дека ќе стапи во брак… Тој на Инстаграм споделуваше фотографии од неговите денови во Чикаго, потоа настапите и под една фотка најави дека конечно ја нашол љубовта на својот живот. „Небото е полно со ѕвезди …

Повеќе »

Евросонг 2021: Васил Гарванлиев не се пласира во финалето!

Првата полуфинална вечер мина во знакот на неколку фаворизирани изведувачи кои со изведбите на своите композиции докажаа зошто се фаворити. Според гласовите на жирито и публиката во големото финале во сабота се пласираа: 1. Литванија 2. Русија 3. Шведска 4. Кипар 5. Норвешка 6. Белгија 7. Израел 8. Азербејџан 9. …

Повеќе »

(ФОТО) Вечерва во Ротердам на „Песна на Евровизија“ се одржува првото полуфинале: Гарванлиев настaпува шести

Вечерва во Ротердам ќе започне 65. издание на „Песна на Евровизија“. Директниот пренос од првата полуфинална вечер е на МРТ од 21. часот. Нашиот евровизиски претставник, Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи вечерва,на првото полуфинале на изборот на песна за Евровизија во Ротердам, Холандија шести по ред. Васил вечерва ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) Утре почнува Евросонг – нови правила поради корона вирусот

Околу 3.500 навивачи со негативен тест за ковид ќе учествуваат во финалето на 22. мај во салата „Ахој“ Се враќа кичестиот гламур на Евровизија. Откако минатата година беше откажана поради пандемија, Холандија ќе организира европски телевизиски натпревар во вторник и четврток, за кога е закажано полуфиналето, а големото финале е …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Гарванлиев на кладилниците за Евросонгот има коефициент до 500! Или 1 % шанси за победа!

Македонскиот претставник за Песна на Евровизија 2021, Васил Гарванлиев има лоши квоти на кладилниците кои се бават со пласманот на учесниците… И, така додека Фанција веќе подолго е на првото место со коефициент 4 а многу „тесно“ ја следи Малта, Васил Гарванлиев е со коефициент кој се искачува до 500, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕМА КРАЈ НА ПРОВОКАЦИИТЕ НА ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ: Лета орли, носи алки во боите на Бугарија…

Не се смируваат тензиите околу провокациите – или ако повеќе сакате гафовите на македонскиот претставник за Песна на Евровизија…Толку многу се што и МРТ треба под итно да реши дали ќе продолжи со Васил Гарванлиев на Песна на Евровизија во Ротердам или ќе најдат некое друго решение… По признанието дека …

Повеќе »

МРТ, допрва, со комисија ќе утврдува и одлучува што со македонскиот претставник на Евровизија

Македонската Радио Телевизија, под притисок на јавноста, допрва ќе одлучува за овогодинешниот претставник на Евровизија. Од јавниот сервис велат дека интерна комисија ја анализира состојбата и деновиве ќе донесе конечна одлука. „Македонската Радио Телевизија формираше интерна комисија, која ги разгледува и анализира сите аспекти кои произлегуваат од реакциите на јавноста, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБНОВЕНО – БРОЈОТ РАСТЕ: Петицијата Васил Гарванлиев да не ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ надмина 15.000 потписи – Интересот се зголемува!

Петицијата на change.org Васил Гарванлиев да не претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ во мај во Ротердам, до моментот на пишување на овој текст, ја потпишала 15.179 лица. Очигледно е дека Македонците не го прифатија извинувањето на Васил Гарванлиев за ненамерната грешка ниту пак објаснувањето за земањето бугарски пасош…Од утрово …

Повеќе »