Tag Archives: васил гарванлиев

(ФОТО) БРОЈОТ РАСТЕ: Петицијата Васил Гарванлиев да не ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ е со скоро тројно поголем број на потписи од вчера

Петицијата на change.org Васил Гарванлиев да не претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ во мај во Ротердам, до моментот на пишување на овој текст, ја потпишала 14.296 лице.   Секако, кога се потпишува се дава можност и да објаснување, па така едно лице има напишано:„Се потпишувам на петицијата за забрана …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев: „Бугарскиот пасош го имам 20. години – така реши фамилијата барајќи безбедност и иднина за нас! – Пред вас стојам без глума, со моето срце во ваши раце“

Васил Гарванлиев кој ќе не претставува на „Песна на Евровизија“ во Ротердам, Холандија наиде на многу проблеми по објавувањето на видеото каде многумина видоа бугарско знаме. По реакциите на јавноста видеото беше повторно монтирано, но евровизиските фанови масовно го шират при својата рецензија за пријавените песни, за што пишувавме вчера, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Промовирана евровизиската песна „Here I stand“: Со оваа песна Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“

„Особено сум горд што ќе ја преставам Македонија со ‘Here I stand’, една искрена песна, во која влегувам со отворена душа и многу љубов. Иако песната ме отсликува мене и мојата животна приказна, верувам дека ќе ги допре сите“, вели македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев… Евровизиската песна „Here I stand“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Промоција на евровизиската песна „Here I stand“ во Дневник 1 на МРТ

Песната е работена според мелодија и текст на самиот Васил, а за аранжманот и продукцијата се погрижија Борче Кузмановски и Давор Јордановски. Промоцијата на евровизиската песна на Васил „Here I stand“ ќе се одржи во четврток, 11-ти март во Дневник 1 на првиот програмски сервис на МТВ, со почеток во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев ја сними евровизиската песна: Слушнете дел од темата со која ќе ја претстави Македонија!

Сите се во нетрпение да ја слушнат песната со која Васил Гарвалиев ќе не претставува во Ротердам… Македонскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“, Васил Гарванлиев, сподели неколку секунди од песната со која ќе настапи во Ротердам, Холандија. „Here I stand“ е негово авторско дело, а продукцијата и аранжманот се на Борче …

Повеќе »

ИЗБРАНА ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА: Васил Гарванлиев со автобиографската „Here I stand“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

„Here I stand“ е насловот на евровизиската песна со којашто македонскиот претставник Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во мај во Ротердам. Песната е работена според мелодија и текст на самиот Васил, а за аранжманот и продукцијата ќе се погрижат Борче Кузмановски и Давор Јордановски… „Here I …

Повеќе »

(ВИДЕО) Васил Гарванлиев ја претстави „Приказна“

Можеби не настапи на Евровизија, поради корона пандемијата, но продолжи да твори и создава… Васил Гарванлиев ја претстави својата нова песна „Приказна“ во која уште еднаш се потврдуваат неговите изведувачки но и актерски квалитети… „NEW SONG 💛 ПриКазна 💛 out NOW ☀️🔥 Те видов те вдишав а твојот здив на …

Повеќе »

МРТ и Васил Гарванлиев ќе бидат дел од алтернативното евровизиско шоу Eurovision: Europe shine a light

Специјалното телевизиско шоу нема да има натпреварувачки карактер, но ќе им оддаде значајно признание на сите песни и учесници од 41-та земја, колку што требаше да учествуваат на годинашната Евровизија. По конечното откажување на 65-тото издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија и нејзините партнери од Холандија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен спотот за евровизиската песна „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе нè претставува во Ротердам:„Рефрен што влегува во уво…“

Синоќа, како што беше најавено, беше промовиран спотот за песната „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе ја претставува нашата држава на овогодишното издание на Евровизија. „YOU е покана за сите да се поврзат, отворат, танцуваат и го слават моментот“, нагласи македонскиот пејач, кого на 12. мај го очекува настапот на …

Повеќе »