(ВИДЕО+ФОТО) Васил Гарванлиев ја објави најновата песна РИТАМ, и го најави новиот ЕП насловен како „Порцелански војник”

По кратка пауза, македонскиот претставник на Евровизија 2020 и 2021 година Васил Гарванлиев ја објави третата песна од најавениот ЕП на англиски јазик насловена РИТАМ.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)Видеозаписот за песната е снимен во легендарниот Aragon Ballroom во Чикаго, кој е познат по концертите одржани на легендарни и А листа на светски музички ѕвезди.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)


Ритам е upbeat денс песна чија приказна повторно се поврзува со пораката од евровизиската песна “Here I stand”, каде темнината Васил ја претвори во светлина. Автор на песната е самиот Васил во продукција на Кастело, додека видеозаписот е во соработка со познатата CircuitMom Productions, режија на Васил, а кореографија на Isaiah Silva-Chandley. Васил и овој пат е верен на неговиот стил и повторно се појавува со смел стајлинг и кореографија која повикува на инклузивност на различности.

Васил веќе една година е преселен во Чикаго каде работи на завршните подготовки за новиот ЕП албум, а воедно и потпиша ексклузивен договор за соработка со Muze Music преку Believe за дигитална дистрибуција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Зошто Шарлот не го добила името по Дијана? Вилијам сакал да и оддаде почит на мајка си, но една работа го спречила

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не можеле да ја именуваат својата единствена ќерка Шарлот по …