(ВИДЕО+ФОТО) ОБНОВЕНО – БРОЈОТ РАСТЕ: Петицијата Васил Гарванлиев да не ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ надмина 15.000 потписи – Интересот се зголемува!

Петицијата на change.org Васил Гарванлиев да не претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ во мај во Ротердам, до моментот на пишување на овој текст, ја потпишала 15.179 лица.

Очигледно е дека Македонците не го прифатија извинувањето на Васил Гарванлиев за ненамерната грешка ниту пак објаснувањето за земањето бугарски пасош…Од утрово петицијата масовно се потпишува…


Во видеото подолу ве потсетуваме на оригиналниот и според спот кој масовно се шири во Европа, иако официјалното видео е повторно монтирани, Погледнете:


Секако, кога се потпишува се дава можност и да објаснување, па така едно лице има напишано:„Се потпишувам на петицијата за забрана на учество на евровизија поради непочитување на Македонските национални обележја“…


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

Фото: Принтскрин/change.org

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …