Tag Archives: васил гарванлиев

(ВИДЕО) БЛИЦ НАЗНАКИ: Слушнете како звучи дел од евровизиската песна на Македонија

Македонски претставник на Евровизија е Васил Гавранлиев. Тој со песната „You“ ќе настапи во Холандија.Нумерата е веќе подготвена, а официјалната премиера се очекува на 8 март. Дотогаш слушнете неколку секунди како најава и кажете како ви се допаѓа.

Повеќе »

МРТ во недела ќе ја претстави евровизиската песна: Васил со „You“ во Дневникот ќе им го честита 8. март на жените!

Во недела (8 март) ќе има промоција  на евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам. Како што е веќе познато, автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕМОТИВЕН МОМЕНТ: Детскиот хор од Чикаго го изненадил Васил со емотивна видео порака

Сите сме во исчекување на песната што Васил Гарванлиев ќе ја исполни на „Евровизија“ како претставник на Македонија… И’, додека сите го очекуваме настапот на Васил Гарванлиев во првата половина на првото евровизиско полуфинале на 12-ти мај., а конечниот редослед дополнително ќе биде одреден од страна на продуцентите на шоуто, …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју: -Васил Гарванлиев: „Најголем предизвик е да споделам искрена емотивна приказна!“

 Македонскиот извонреден пејач ќе настапи во премиерата на барокната опера „Дидо и Енеј“ која ќе се одржи на 20 септември Македонскиот исклучителен баритон Васил Гарванлиев, кој кариерата успешно ја гради на меѓународните сцени (Чикаго, Милано, Торонто, Лондон) во сферата на класичната музика, но и во водите на поп-музиката, ќе настапи во …

Повеќе »

(ФОТО) Тамара Тодевска блесна на отворањето на Евросонгот: Тимот на „Рroud“ пленеше со енергијата и стилот!

Иако пробите за „Евросонг“ во Тел Авив се одвиваат според сценариото, годинешниот избор за „Песна на Евровизија“ официјално беше отворен вчера со претставување на сите учесници. Нашата претставничка, Тамара Тодевска, не беше осамена на црвениот тепих, туку се појави со целиот свој тим и придружните вокали. View this post on …

Повеќе »