(ВИДЕО+ФОТО) НЕМА КРАЈ НА ПРОВОКАЦИИТЕ НА ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ: Лета орли, носи алки во боите на Бугарија…

Не се смируваат тензиите околу провокациите – или ако повеќе сакате гафовите на македонскиот претставник за Песна на Евровизија…Толку многу се што и МРТ треба под итно да реши дали ќе продолжи со Васил Гарванлиев на Песна на Евровизија во Ротердам или ќе најдат некое друго решение…


По признанието дека има бугарски пасош и оти се гордее со тоа претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев не престанува со скандалите.Вчера го имавме со алка во боите на бугарското знаме, а денеска лета орли.На социјалните мрежи се појави фотографија од Израел, односно од евровисиското дружење со претставничката на Албанија, Јонида Малиќи, кога Гавранлиев беше во придружба на Тамара Тодевска. Васил и Јонида насмеано позираат со прекрстени раце симболизарајќи го двоглавиот орел.

Овој поздрав го користат Албанците кога сакаат да манифестираат Голема Албанија.


Алките на Васил не останаа незабележани ниту од актерот Сашо Тасевки кој ги следи сите случувања со Васил.


Но, ако повнимателно се прегледа профилот на Гарванлиев на Инстаграм ќе се забележи дека тој до скоро носел една лака а потоа става три во бои на соседната ни земја…
Погледнете ги неговите псотови на Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Reflections е новата љубовна приказна на Yon Idy

24.6.2024, Скопје – По успехот на Walk Away, младиот кантавтор Yon Idy го објави најновиот …