Tag Archives: евровизија

(ФОТО) Победниците на Евровизија – „Манескин“ продолжуваат да шокираат: „Нам не ни треба многу за да потполно се соблечеме!“

Групата „Манескин“ на прес конференција претставила нов сингл, се дознале деталите за нивната кариера, како и најлудиот момент на средба со обожавател, што го кажа фаталниот пејач Дамијано Дејвид. Победниците на овогодинешната Евровизија, групата Манескин, не престануваат да ја изненадуваат публиката откако ја напуштија сцената во Ротердам, и со секој …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – ОФИЦИЈАЛНО Е, ЕВРОВИЗИЈА 2022 ЌЕ СЕ ОДРЖИ ТУКА: Не станува збор за главниот град на Италија туку за град познат по доброто вино и авто индустријата

Евровизија 2022. година ќе се одржи во Торино, италијански град во регионот Пиемонт. Информацијата беше потврдена на официјалните канали на Евросонг. Првото полуфинале ќе се одржи на 10. мај, второто на 12. мај, а големото финале на 14. мај 2022. година. Ciao Torino! 🇮🇹🇮🇹🇮🇹 The secret’s out! #Eurovision 2022 will …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НА 21. ГОДИНА БЕШЕ ГЛАВНА ЅВЕЗДА НА ЈУГОСЛАВИЈА: Потоа се случило силување, тешка депресија и таа ИСЧЕЗНУВА!

Татјана Камерон, кај нас попозната како Тајчи, денес има 51. година и има доволно искуство за отворено да зборува за својата болка. Во тие години Југославија полуде по неа. Тајчи имаше само 21. година и на прв поглед се што и треба на една млада жена. Но … Животот и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОБЛЕМИ ВО РАЈОТ – „ПОРАДИ МЕНЕ СМЕ ТУКА КАДЕ ШТО СМЕ“: Дамијано Давид се испокарал со бендот – ги обвинил дека се неблагодарни!

КАКО што стојат работите, дошло до „неволји во рајот“. На мрежите се појави видео во кое Дамијано Давид се расправа со басистката Викторија, сето тоа затоа што, според него, тој не е ценет во бендот онолку колку што смета дека треба. Победниците на Евровизија и светската сензација, групата „Мансекин“, пред …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Дамиано Давид повторно направил голема промена!

Фронтменот на групата „Манескин“, Дамиано Давид, ја сменил фризурата и ја пресекол препознатливо долгата коса. Дамијано Давид, препознатлив по долгите кадрици и ексцентричниот стил на облекување, сега ги изненадил сите со драстична промена.   View this post on Instagram   A post shared by ykaaar damiano (@ykaar_damiano_david) Музичарот се пофалил …

Повеќе »

(ФОТО) 10. факти кои не сте ги знаеле за победниците на Евровизија

Ниту десет дена по последната вечер на 65. Евровизија, еуфоријата за победничката италијанска група „Монескин“ не престанува. Сепак, сите пропуштија многу интересни факти за овој квартет. Римската глам рок-група е годинашна музичка сензација на Евровизија. Уште пред да настапат на финалето на Евровизија, сите зборуваа за фронтменот Дамијано Давид, а …

Повеќе »

(ФОТО) ИТАЛИЈАНЕЦОТ ДАМИЈАНО СО НАЈНОВАТА ФОТКА ПОВТОРНО ШОКИРА: Победникот на „Еровизија“ го „запалил“ Инстаграм!

Дамијано Давид, член на групата „Манескин“, кој победи на „Евровизија“ оваа година, го „запали“ Инстаграм со најновата фотографија Пејачот објавил фотографија на која, без маица, позира во карирано здолниште, а потоа следуваат коментари. Овој пост собра милион лајкови за само осум часа.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не престануваат теориите за најчудната Евровизија до сега! Кому подарени поени, кому редослед, кому му помогна афера…

Фановите на Евровизија се согласуваат за една работа – по уште еден одржан натпревар, ова беше, според нив, еден од најчудните избори за песна на Европа, што ги поттикна теориите на заговор откако ЕБУ објави официјални податоци за настаните во Ротердам. Еднаш, многу одамна, Евровизија беше еден од најпрестижните музички …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нема бели дробови, нема татко, била бездомник: Мачниот живот на Украинката од Евросонг

Настапот на електро-фолк-групата Го_А на 65-тиот Евросонг не беше ништо друго освен типичен настап на Евровизија, а за нејзината автентичност и шарм, оваа група може да и се заблагодари пред се на дамата чиј глас носи посебна енергија и тон, но и чиј поглед делува хипнотички. Станува збор за Катерина …

Повеќе »