Tag Archives: тиктокерка

(ВИДЕО) „3.000 евра за ова?“: Се пожалила на храната во турски хотел и предизвикала бурни реакции

ТИКТОКЕРКА која објавува под профилот @thisonetimeinturkey објавила видео на кое се жали на храната во луксузниот хотел со пет ѕвездички во Анталија, Турција. „Храната едноставно не е на ниво. Ова треба да биде одморалиште со пет ѕвезди, но во ресторанот со шведска маса ја служат истата храна секој ден. За …

Повеќе »

Прошетала низ градот облечена во стилот на 50-тите и ги снимила реакциите на минувачите. Видеото е хит

Тиктокерка од Украина, Лира Карина, на таа социјална платформа споделила видео во кое покажала како се облекувале во стилот на 50-тите и во тоа издание шетала низ градот и ги снимила реакциите на луѓето на нејзиниот изглед. Видеото за само два дена го погледнале речиси седум милиони луѓе. @lira_karina Let’s …

Повеќе »

(ВИДЕО) Позната Тиктокерка убиена во 21. година пред нејзината куќа: Непознат млад човек ја замолил да излезе, а потоа била пронајдена МРТВА

Мотивот за убиството не е познат… Младата тиктокерка Карла Пардини е пронајдена мртва пред својот дом во Мексико. Како што пренесуваат медиумите, инфлуенсерката добила покана од непознат маж да излезе пред куќата, а после тоа била пронајдена мртва. Минувачи, кои случајно се нашле таму, велат дека виделе неколку маскирани и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка признала: Потешка сум од сопругот, но не ми е гајле – големината не е се!

Шелби Томалин, инфлуенсерка која има висока самодоверба, го сака своето тело и влијае на другите да се прифатат себеси такви какви што се, на TikTok открила дека е потешка и повисока од нејзиниот сопруг – но ништо од тоа не им е важно затоа што се сакаат. Парот сакал преку …

Повеќе »

(ВИДЕО) После состанокот на момчето му испратила порака на момчето и доживеала невидено бламирање!

Во време на апликациите и социјалните мрежи, состаноците може да бидат прилично неизвесни, но често се појавуваат некои феноменални приказни. Една жена од TickTok открила како изгледала нејзиниот прв состанок. По излегувањето, таа ја споделила својата смешна приказна со своите придружници, и тоа откако се чувствувала прилично засрамено. Имено, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бремена жена на гробот на својата мајка го открила пол на бебето – народот вели дека им поминале морници

Тиктокерката Ели Пејџ не сакала нејзината мајка да пропушти важен момент, па полот на бебето го открила на нејзиниот гроб. Таа и нејзиниот партнер го посетиле гробот на нејзината мајка и отвориле туба од која во воздухот летале розови конфети, откривајќи дека ќе роди девојче. Ели прво погледнала во гробот …

Повеќе »