Tag Archives: теленовела

Починал Мелесио од омилената мексиканска сапуница „Есмералда“

На 98-годишна возраст починал мексиканскиот актер Игнасио Лопез Тарсо, кој на нашите простори е најпознат по улогата на Мелесио во серијата „Есмералда“. Актерката Летиција Калдерон, која ја глумеше Есмералда, се простила од него на својот профил на својот Инстаграм профил. „Небесата добија голема ѕвезда. Изгубивме одличен актер, маж, партнер, татко, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на ЉОВИСНА? Каде е денес познатата глумица на теленовели, важеше за една од најубавите!

Актерката која го толкуваше ликот на Љовисна со својата убавина ги освои срцата на гледачите Периодот од 1990-тите, меѓу другото, го одбележаа теленовели, односно мексикански и шпански серии. Една од нив која ги освои срцата на публиката е „Љовисна“ која се појави во 1997 година и која по „Дивата роза“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа. …

Повеќе »