(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.
Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа.


Особеноста на оваа серија лежи во тоа што главниот лик Руби, кој го игра Барбара Мори, е всушност негативен, но сепак ја доби наклонетоста на публиката.

This image has an empty alt attribute; its file name is rubi-1-jpg.jpg
По улогата во култната сапуница, Барбара имаше и голем број други филмски и телевизиски улоги, но иако нејзиниот успех не се повтори, нејзината популарност не стивнува.


 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


A post shared by Barbara Mori (@delamori)

Мори, која ја отелотвори фаталната Руби во 2004. година, денес има 44. години и судејќи по коментарите на нејзините обожаватели на Инстаграм – таа е поубава од било кога.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Barbara Mori (@delamori)

Таа стана баба пред неколку години а обожавателите често и пишуваат дека дефинитивно е најубавата баба на светот.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Хармонија“ концерт на македонската филхармонија со маестро Мануел Хернандез – Силва и солистот Драган Ѓорѓевиќ

Во четврток, на 22 февруари 2024 година, во Македонската Филхармонија, со почеток во 20:00 часот, …