Tag Archives: руби

(ФОТО) Беше фатална убавица по која сите воздивнуваа: Годините и болеста го направиле своето, а еве како денес изгледа Руби!

Серијата „Руби“ беше многу популарна во Македонија, а главната актерка Барбара Мори и денес е подеднакво убава. Сите се сеќавате на Барбара Мори, мексиканска актерка, која ја освои Македонија со улогата на злобничката во истоимената серија „Руби“. Барбара ја започнала својата кариера во 1992 година, кога имала само 14 години, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа. …

Повеќе »

(ФОТО) Есмералда, Касандра, Марисол, Руби: Како денес изгледаат глумиците од популарните теленовели?

Дека поминаа толку многу години не се гледа на лицата на многу дами, па дури и денес тие се сметаат за вистински симболи на убавина. Некои од глумиците во популарните теленовели кои беа следени во раните 2000-ти, драстично го смениле погледот кон полошо. Во нашата земја, во 90-тите и 2000-тите, …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА- Ја памтиме како убавицата од серијата „Руби“…Доживеала трагедија а денес изгледа ВАКА!

Актерката Жаклин Бракамонте ја освои нашата популација со улогата на Марибел во мексиканската серија „Руби“. Таа го толкуваше ликот на добра девојка, чија најдобра пријателка и го киднапира момчето. Сите на Балканот беа воодушевени од нејзината убавина, и иако поминаа скоро две децении од емитувањето на серијата, Жаклин воопшто не …

Повеќе »