Tag Archives: популарна

(ФОТО) По една популарна серија беше голема ѕвезда, а сега по 7. години актерката повторно се враќа на малите екрани – Еве како изгледа!

Иако во последните неколку години се повлече од светот на актерството, всушност таа не престанала да биде интересна за медиумите, најмногу поради естетските корекции и ботоксот. Габриела Спаниќ се враќа на малите екрани речиси по седум години пауза, а многумина коментираат за нејзиниот изглед. Едно од омилените лица на мексиканските …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

ГЕРМАНЦИТЕ ОДАЛЕ ПРИЗНАНИЕ: „Спутник V“ една од најпопуларните вакцини во светот

Германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ (ФАЗ) во новото истражување пишува за популарноста на руската вакцина Спутник V, која од недела во недела станува дел од програмата за вакцинација во се повеќе земји во светот. ФАЗ наведува дека досега, 38 земји ја регистрирале руската вакцина. Од земјите на Европската унија, Унгарија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивна реклама има 15. милиони прегледи поради причината која го натерала човекот да почне да вежба!

Реклама на холандска фармацевтска компанија стана изненадувачки популарна на социјалните мрежи и влезе меѓу кандидатите за најтрогателна реклама за 2020. година. Двоминутно видео на DocMorris следи осамен постар човек и неговиот нов режим на фитнес. Навидум исфрустриран од своето тело, мажот се обидува да ја врати силата и секое утро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бизарна масажа со сатари се’ попопуларна на Тајван: Дали би ја пробале?

Во Тајван, се попопуларен е третманот „дао лиао“, бизарна масажа со сатари која ја враќа енергијата со стимулирање на циркулацијата и враќање на балансот на организмот. Иако е опасно, за „дао лиао“, што во превод значи „масажа со нож“ или „терапија со ножеви“, се верува дека има физички и емоционални …

Повеќе »

Шпанка остварила неверојатен успех: Рекламирала пијалок на трките а сега е попопуларна од многу возачи!

Покажувам нешто вродено во мене… Таа е МОТО ГП девојка која рекламирала енергетски пијалок. Во моментов е во изолација, но тоа не ја загрижува затоа што за нешто повеќе од една година, колку што била на патеките, станала многу попопуларна од многу мотоциклисти. Се разбира, рекламирање на пијалокот било само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Георгина Родригез конечно открила интимни детали за себе: Свршеницата на Роналдо за убавината, танцувањето, и првата работа како чистачка во Англија…

За време на медна забава на Гучи во Мадрид Кристиано ја завележал атрактивната црнка и оттогаш за Георгина се се променува. Оттогаш започнува нивната романса… Помина многу време откако на Георгина Родригез (25) гледавме како на девојката на Кристиано Роналдо. Со години била мистериозна црнокоса за која ништо не се …

Повеќе »

(ФОТО) Скандинавската трилер серија „Мост“ од вторник во 22:15 на МТВ 1

Една од најпознатите скандинавски серии започнува на првиот канал на Македонската телевизија. По неколкутте емитувани дански, шведски и норвешки крими серии на македонските телевизии, доаѓа серијата која ја нарекуваат “кралица на трилер сериите од Скандинавските земји”. Од вторник (19 декември 2017) во 22.15 часот ќе се емитува “Мост”, серија во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Саманта Фокс некогаш била секс симбол а еве како изгледа денес

Саманта Фокс со популарност се здоби благодарение на британскиот весник The Sun кои ги објавувале нејзините слики, во почетокот на осумдесеттите години на минатиот век. Во мај 1986. година и’ излегол дебитантскиот албум „Touch Me“, а мажите ширум светот воздивнувале по неа. Меѓутоа, Семи, повеќе не е девојка и потполно …

Повеќе »