Tag Archives: барбара мори

(ФОТО) Беше фатална убавица по која сите воздивнуваа: Годините и болеста го направиле своето, а еве како денес изгледа Руби!

Серијата „Руби“ беше многу популарна во Македонија, а главната актерка Барбара Мори и денес е подеднакво убава. Сите се сеќавате на Барбара Мори, мексиканска актерка, која ја освои Македонија со улогата на злобничката во истоимената серија „Руби“. Барбара ја започнала својата кариера во 1992 година, кога имала само 14 години, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕРИЈАТА ДОАЃА НА НЕТФЛИКС – Се сеќавате на фаталната Руби? Таа денес има 44 години и според многумина е најубавата баба на светот!

Една од најпопуларните теленовели прикажани на нашите простори е „Руби“, приказна за убава, сиромашна студентка која сака да се збогати за да живее во луксуз.Оваа популарна сапуница сега е достапна на Нетфликс и моментално може да се гледа во Америка, а според најавите наскоро ќе биде достапна и во Европа. …

Повеќе »