Tag Archives: судење

(ВИДЕО+ФОТО) ИМАВ ГОРЧЛИВ ВКУС ВО УСТАТА И СЕ БУДЕВ ГОЛА! На ништо не се сеќавав, а потоа исплива СТРАШНАТА вистина: Морав НИВ да ги спасам!

Менди Бордмен од сојузната држава Индијана била во брак седум години, а потоа пред неколку години сфатила дека се чувствува многу лошо, дека станала заборавна и се чувствува страшно уморно. Кога една вечер го фатила сопругот како „и го уништува животот“, ја сфатила страшната вистина. Ова е нејзината приказна. Имено, …

Повеќе »

(ФОТО) Жена измамила работодавец дека е бремена, носела лажен стомак и отишла на породилно – сега и се суди!

На жена од сојузната држава Џорџија во САД, 43-годишната Робин Фолсом, моментално и се суди за измама, а деталите ги објавила Канцеларијата на главниот државен инспектор. Според магазинот People, Фолсом работел како шеф за надворешни работи во Агенцијата за професионална рехабилитација. Во октомври 2020. година, таа објавила на Одделот за …

Повеќе »

МАЈКА ЈА УБИЛА ЌЕРКАТА (3) ПОРАДИ СУНЃЕРОТ БОБ: Крвавото тело го спакувала во вреќа за ѓубре – херојот од цртаниот филм и „наредил“ да го направи тоа

ЏАСТИН Џонсон (22) ја убила својата тригодишна ќерка Сатон два дена по роденденот на девојчето. Таа го искасапила детето со нож, а потоа телото го ставила во црна кеса за ѓубре. На суд, таа рекла дека херојот од цртаните филмови Сунѓерот Боб Кокалоне и рекол на телевизија да го убие …

Повеќе »

(ФОТО) Судот објавил зошто Ѓоковиќ е депортиран. Српскиот тенисер веќе подготвува милионска тужба?

ЧЕТИРИ дена откако австралискиот федерален суд ја донесе конечната одлука за депортацијата на Новак Ѓоковиќ од Австралија, судот повторно излезе со соопштение за да ги разјасни причините за таа одлука. На денот на рочиштето беше истакнато дека причините ќе бидат соопштени со задоцнување и тоа се случи. Во своето соопштение, …

Повеќе »

Познато колку пари ќе треба Новак Ѓоковиќ да и плати на Австралија

Новак Ѓоковиќ е депортиран од Австралија, автоматски ќе добие забрана за влез во земјата во траење од три години, а ќе ги плати и трошоците за судењата кои во два наврати ги загуби. Новак ќе треба да ги плати трошоците за судењето, а според австралиските медиуми се работи за сума …

Повеќе »

СУДЕЊЕТО НА НОВАК ЃОКОВИЌ: Рочиштето заврши, се знае кога ќе се донесе одлуката!

Вечер на одлука е пред нас. Сите погледи на спортскиот свет се вперени во Мелбурн, каде ноќеска Новак Ѓоковиќ го одигра вториот сет против Австралија. Првиот го доби против судот, а го чека тај-брејк против Федералниот суд на Австралија и министерот за имиграција Хок. Novak Djokovic v Minister for Immigration: …

Повеќе »

ЕМОТИВНО – На судењето ѝ била вратена вербата во ЛУЃЕТО: Нејзиниот син бил убиен и таа изгубила се, а потоа се случило нешто НЕОЧЕКУВАНО

Познато е дека во некои моменти можеме да изгубиме се и дека едноставно не гледаме излез од тешката ситуација Една таква приказна штотуку и се случила на оваа жена која завршила на суд поради неплатени казни за паркирање. За трагедијата да биде уште полоша, таа останала без ништо кога нејзиниот …

Повеќе »

ГОЛЕМ ТРИУМФ НА АДВОКАТИТЕ НА НОВАК: Министерот Хок сега ништо не му може!

Судењето на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е закажано за в сабота во 23.30 часот (по средноевропско време), а веќе може да се каже дека неговиот адвокатски тим остварил „мала победа“.Тие на подготвителното рочиште за случајот „Новак Ѓоковиќ против министерот за имиграција“ побарале процесот пред Федералниот суд да го води совет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ вратен во притвор: На вечерашното сослушување од депортација може да го спаси само ЕДНА РАБОТА!

Најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ е префрлен во хотелот Карлтон Парк. Тој беше во тој хотел за време на петдневниот имиграциски притвор пред првото судско рочиште. Сега тој е вратен на истото место, а австралиски „The Age“ пишува дека делувал смирено и сталожено во спортската опрема. Новак го чека …

Повеќе »