Tag Archives: судење

(ФОТО) ЗАПОЧНАЛО СУДЕЊЕТО – Скандал во САД: Полицајците споделиле фотографии од посмртните останки на Брајант и се смееле

Во Окружниот суд во Лос Анџелес започна судскиот процес по тужбата поднесена од Ванеса Брајант против локалната полиција за повреда на приватноста и невнимание поради објавување фотографии од местото на несреќата во која нејзиниот сопруг и легендарниот кошаркар Коби Брајант и ќерката Џијана (13) починаа во 2020. година. Адвокатот што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ОВА Е СЕМЕЈСТВО СО НАЈМНОГУ ИНЦЕСТИ НА СВЕТОТ: 38. членови живееле заедно во НЕХУМАНИ УСЛОВИ, некои се родени со ДЕФОРМИРАНИ лица!

Најинцесоидното семејство во светот потекнува од Австралија, а тоа е изопачен, чуден клан, чиј водач и основач е Тим Колт, кој емигрирал од Нов Зеланд во 70-тите години на минатиот век. Семејството вклучува четири генерации на инцест и најмалку 14. деца чии родители се поврзани по крв. Тим Колт, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАТКО НА 94 БЕБИЊА: Лекарот на грозен начин ја злоупотребил положбата – ниту една од 94-те жени не се согласила

Злосторство на лекар кое ќе се памти…Доналд Ли Клајн е поранешен американски доктор по акушерство и гинекологија и ветеран на воздухопловните сили на САД. Сепак, тој е најпознат во јавноста по делото за кое е осуден.Помеѓу 1974. и 1987. година, се верува дека Клајн донирал сперма на голем број жени, …

Повеќе »

(ФОТО) БРЕД ПИТ ОД ИЗГУБЕНАТА БИТКА СО АНЏЕЛИНА СЕ УТЕШИЛ СО ПОДАРОК ​​ОД 40. МИЛИОНИ: Се почестил со нешто ексклузивно, а еве што е во прашање!

Холивудскиот актер Бред Пит повторно купил имот. Овој пат тој издвоил дури 40. милиони долари за историскиот дом на Д.Л. Џејмс, познат како „Seaward“, кој гледа на восхитувачкиот среден брег на Калифорнија. Имотот се смета за најскапиот продаден некогаш во таа област. Локалните жители се воодушевени што имаат уште една …

Повеќе »

(ФОТО) НИШТО ОД СУДЕЊЕТО: Внукот се откажал од тужбата, против Рики Мартин, за инцест и злоупотреба

Познатиот пејач Рики Мартин (50) го доби случајот против неговиот внук Денис Џадиел Санчез (21), кој го обвини за инцест и злоупотреба. Санчез на крајот се откажа од обвинението против Мартин, иако претходно изјави дека тој и пејачот биле во сексуална врска неколку месеци. Судијата во Порторико ја укинал и …

Повеќе »

(ФОТО) Дејвид Бекам поради неа живеел во страв, му доаѓала на врата и му се заканувала

Познатиот англиски фудбалер Дејвид Бекам живеел во страв од прогонувачка која му испраќала писма и се појавувала пред неговиот дом, објавија неговите адвокати пред судот во Англија. Лицето кое го прогонувало Бекам е психички растроено, се вика Шерон Бел и живее во Ватфорд. „Бев загрижен што би можела да направи …

Повеќе »

(ФОТО) На снимањето беснеел и ја навредувал екипата: Бали-бег бил прогласен за виновен, за малку ќе завршел во затвор

Еден од најпопуларните турски актери Бурак Озџивит, популарниот Бали-бег, е прогласен за виновен за навреда на екипата на снимањето на серијата „Основачот Осман“. Актерот добил лесна казна, веруваат многумина. Обвинителството при поднесување на обвинителниот акт побарало затворска казна од четири години и еден месец. Но, тоа не се случило, а …

Повеќе »

СЕУШТЕ НИШТО НЕ Е ГОТОВО! ПРЕСУДАТА ПРОТИВ АМБЕР ХЕРД ЌЕ БИДЕ ПОНИШТЕНА?! Поднела жалба, а овој КЕЦ ВО РАКАВ може да ја спаси од БЕДА и да го уништи Деп!

Адвокатскиот тим на Амбер Херд оваа недела поднел документи барајќи од судот да ја поништи пресудата со која се наложува актерката да му плати на Џони Деп 15. милиони долари отштета за клевета. Нивните аргументи за поништување на пресудата се трикратни: Тие веруваат дека тимот на Џони Деп не обезбедил …

Повеќе »

Возач на полицијата и покажал среден прст, судот го казнил возачот со 5.000 евра

Полицијата го пријавила 53-годишниот возач за навреда на службено лице. На еден германски возач очигледно му пречела радарската контрола на брзината, па на патролата која ја мерела брзината покрај патот налутено и покажал среден прст. Тоа се покажало и на радарската камера, а бидејќи на полицајците очигледно им здосадиле навредите, …

Повеќе »