Tag Archives: судење

ПРЕСВРТ ВО ПРЕСУДАТА: Виновни се и’ Џони Деп и’ Амбер Херд

СУДОТ во Вирџинија (САД) ја објави официјалната пресуда за случајот со Џони Деп и Амбер Херд – Деп не е виновен! Вака најпрвин објавија водечките светски медиуми, но додека судијката продолжила да ја чита пресудата открила дека виновен е и Деп, поточно дека и двајцата биле виновни за клевета во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот. Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Твитер гори, пронајдени докази: Амбер Херд на судењето користела цитати од филмови?

Судењето на Амбер Херд и Џони Деп продолжува да го привлекува вниманието на јавноста, а сведочењето на актерката Амбер Херд на многумина им звучело многу познато, па нашле цитати од филмовите и ги споредиле со нејзините изјави. Во своето последно сведочење, актерката се присетила на голем број трауматични и контроверзни …

Повеќе »

ПЕТИЦИЈАТА вродила со плод – СУДЕЊЕТО НЕ ЗАВРШИ, А АМБЕР ХЕРД Е ВЕЌЕ КАЗНЕТА: Ја исфрлаат од филмот во кој таа е ГЛАВЕН ЛИК! Во Аквамен ќе глуми ПОМАЛКУ од 10 минути

Амбер Херд ќе глуми помалку од 10 минути во „Аквамен 2“. Одлуката ја донеле продуцентите откако била покрената петиција да ја исфрлат од актерската екипа, објави филмската критичарка Грејс Рендолф. Петицијата ја потпишале повеќе од два милиони луѓе. Таа во првиот дел ја играше принцезата Меру. Џин Ларсон, која ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) КРАЈ НА СУДЕЊЕТО – БОРИС БЕКЕР ОДИ ВО ЗАТВОР: Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ ОСУДЕН на 2,5 години!

Борис Бекер (54), легендарниот германски тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, осуден на две и пол години затвор! Бекер беше прогласен за виновен по четири точки од обвинението за стечај. Тој е обвинет дека криел имот вреден неколку милиони за да избегне плаќање долгови, а меѓу нив имало и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО КАКОВ СВЕТ ЖИВЕЕМЕ? Тинејџер (14) задавил девојче (10), па го силувал: Монструозно злосторство во САД – убиецот ја познавал жртвата!

Монструозно злосторство се случило во американскиот град Винсонинс на почетокот на неделава, во кое десетгодишното девојче Лили Питерс било сексуално злоставувано откако било убиено од четири години постарото момче. На мачното рочиште одржано вчера попладне, 14-годишниот осомничен бил обвинет за убиство, како полнолетен, а судијата Беџамин Лејн се согласил со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сведочел психолог: „Амбер Херд има две нарушувања на личноста“

НА СУДЕЊЕТО Амбер Херд, која беше обвинета од нејзиниот поранешен сопруг Џони Деп за лажни наводи за злоупотреба, форензичкиот психолог Шенон Кари сведочела во корист на актерот. Кари ја претставила својата дијагноза на Амбер Херд и пред судот изјавила дека актерката има две растројства на личноста: гранично и хистрионско растројство …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈМОРБИДНО ХОЛИВУДСКО СУДЕЊЕ: Реакција на Деп на грозоморните обвинувања!

Повеќе од седум часа траеше вчерашното рочиште меѓу поранешните сопружници Амбер Херд и Џони Деп, кој е обвинет за сексуална злоупотреба и насилство. Поротата сега заседава во Вирџинија поради мултимилионската тужба за клевета што Деп ја поднесе против Херд, тврдејќи дека написот за семејно насилство од 2018. година, што таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жената која го напишала есејот „Како да го убиеш својот сопруг“ е обвинета за убиство на мажот

Авторката на есејот „Како да го убиеш нејзиниот сопруг“ ќе биде обвинета за убиство на нејзиниот сопруг.Ненси Крамптон-Брофи е автор на љубовни романи кои самата ги објавила, а во 2011. година го објавила споменатиот есеј во кој детално се опишуваат различните мотиви и начини на убиство на сопружникот. Седум години …

Повеќе »