Tag Archives: саудиска арабија

БРОЈНИ РЕАКЦИИ – Се појавила фотографија од визата на Георгина на која е наведена како „сопственост на Роналдо“

На интернет кружат наводни фотографии од визата на Георгина Родригез, а еден детаљ предизвикал бројни реакции на социјалните мрежи. Имено, Георгина била етикетирана како „роб“ во „сопственост на фудбалерот“. Потсетуваме дека жените во Саудиска Арабија немаат независност или автономија, а славниот пар не е официјално во брак, што значи дека …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина направила скандал: Сопругата на Роналдо мора да плати казна

Со заминувањето во Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо доби неколку привилегии на сметка на строгите закони во таа земја, заедно со неговата невенчана сопруга Георгина Родригез. Сепак, фактот дека тие не можат да одат против сите правила покажува и следниот случај кога Георгина се облекла несоодветно за саудиските закони. Излегла на …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 50. години повторно снег во Саудиска Арабија!

Неверојатно, но после половина век во топлата Саудиска Арабија падна снег… Некој делови на земјата се завеани со снег, посебно северозападниот регион. На некој места и температурата се спуштила под нула. Граѓаните на Саудиска Арабија се изненадени од снегот, некој од нив и п4рв пат гледаат снег во својот живот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ ЗАГИНАЛ! Човек влегол во подземна гаража и се’ околу него почнало да се урива!

Неверојатно е како овој човек избегнал сигурна смрт Неверојатно, но вистинито – човекот од видеото кој слегол во подземната гаража додека зборувал на телефон не починал. Тој самиот немал идеја дека за малку ќе избегне сигурна смрт, бидејќи штом слегол неколку скали, слушна дека сè се распаѓа. Со брзина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возач, пред себе видел нешто чудно: Следел призор кој се гледа само еднаш во животот – а, можеби ниту тогаш!

Кога ќе ја видите оваа снимка веројатно веднаш ќе се сетите на библиските клетви… Група пријатели се возела во автомобил кога пред себе виделе нешто чудно. Се возеле низ Саудиска Арабија па мислеле дека чудниот облак пред нив е некоја помала пустинска олуја, но како се приближиле сфатиле дека станува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова фантазија во Саудиска Арабија: Никнува град од 500. милијарди долари!

Саудиска Арабија планира, во северозападниот дел на земјата, да го изгради Неом, град на иднината каде не би важеле строгите исламски закони и во кои жените би ги имале истите права како во западните земји. Проектот, предводен од престолонаследникот, принцот Мухамед бин Салман, е во вредност од 500 милијарди долари …

Повеќе »

И тоа се случува – Авионот морал да се враќа: Мајка го заборавила детето на аеродром

Една млада мајка која патувала со авион од Саудиска Арабија до Малезија преживеала шок кога сфатила дека и го нема детето. Додека авионот се движел по пистата, или според зборовите на некои сведоци набргу по полетувањето, мајката сфатила дека на терминалот го заборавила своето дете. Така авионот на авиокомпанијата Saudi …

Повеќе »