Tag Archives: саудиска арабија

(ФОТО) As: Бензема има нов клуб. За две сезони ќе заработи 400 милиони евра

AS пишува дека Карим Бензема (35) е се поблиску до заминување од Реал Мадрид. Засега неименуваниот клуб од Саудиска Арабија на францускиот центарфор му нуди 400 милиони евра за две сезони, како и улогата на амбасадор за кандидатурата на Саудиска Арабија да биде домаќин на Светското првенство во 2030 година. …

Повеќе »

(ФОТО) „Меси го прифати најголемиот договор во историјата. Ќе заработи 1,2 милијарди евра“

ЛИОНЕЛ МЕСИ ќе го напушти ПСЖ на 30 јуни, по две сезони во Париз. Се чини дека 35-годишниот Аргентинец кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија, земјата каде пред половина година замина Кристијано Роналдо. Меси неодамна отпатува во Саудиска Арабија, но тврди дека не отишол да преговара за деталите од …

Повеќе »

БРОЈНИ РЕАКЦИИ – Се појавила фотографија од визата на Георгина на која е наведена како „сопственост на Роналдо“

На интернет кружат наводни фотографии од визата на Георгина Родригез, а еден детаљ предизвикал бројни реакции на социјалните мрежи. Имено, Георгина била етикетирана како „роб“ во „сопственост на фудбалерот“. Потсетуваме дека жените во Саудиска Арабија немаат независност или автономија, а славниот пар не е официјално во брак, што значи дека …

Повеќе »

Перез ја покори Џеда пред Макс, Алонсо броеше до 100!

Возачот на Ред Бул, Серхио Перез, триумфираше на Големата награда на Саудиска Арабија, втората трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. HE RUNS THESE STREETS!! Sergio Perez wins the 2023 Saudi Arabian Grand Prix! Verstappen and Alonso complete the podium#SaudiArabianGP #F1 pic.twitter.com/GNDeeoyNRz — Formula 1 (@F1) March 19, 2023 Мексиканецот …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина направила скандал: Сопругата на Роналдо мора да плати казна

Со заминувањето во Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо доби неколку привилегии на сметка на строгите закони во таа земја, заедно со неговата невенчана сопруга Георгина Родригез. Сепак, фактот дека тие не можат да одат против сите правила покажува и следниот случај кога Георгина се облекла несоодветно за саудиските закони. Излегла на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ Е ПОДГОТВЕНО ЗА ПОТПИС – Роналдо конечно насмеан и среќен: Пристигна во новата земја, градот во потполна еуфорија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со насмеано лице пристигна во Саудиска Арабија каде денеска ќе биде претставен како нов фудбалер на Ал-Наср. Роналдо со овој клуб потпиша договор до летото 2025 година, а се очекува во тој период да заработи близу 500 милиони евра, а тамошните медиуми пишуваат дека на стадионот …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо е новиот играч на Ал Наср. Тој го потпиша најголемиот договор во историјата на фудбалот

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО (37) е нов играч на Ал Наср, прволигашот од Саудиска Арабија. Тој потпиша договор на две и пол години, а неговата годишна плата ќе биде околу 200 милиони евра, но во таа сума е вклучен и комерцијалниот дел од договорот, пренесува Фабрицио Романо. Ова е највисоката плата во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо фатен на излегување во Мадрид. Видеото ги опустоши социјалните мрежи

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО предизвика бурни реакции во мадридската „Ла Кастелана“. Ноќта на празникот таму се појавил со пријателите и неговата сопруга Георгина Родригез и нејзиниот божиќен подарок, Ролс Ројс вреден околу 300 илјади евра. Откако доби отказ од Манчестер Јунајтед, Роналдо чека нова работа еден месец пред неговиот 38. роденден во …

Повеќе »

ГОТОВО Е! РОНАЛДО ДОБИВА НАЈГОЛЕМА ПЛАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ: Меси слави титула, а Кристијано брои арапски пари!

Кристијано Роналдо дефинитивно кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија. Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се согласи со условите на саудискиот клуб Ал Насра и до крајот на календарската година ќе биде претставен како нивно ново засилување, најголемо во историјата. Роналдо веќе неколку недели е слободен играч, откако беше отпуштен од …

Повеќе »