И тоа се случува – Авионот морал да се враќа: Мајка го заборавила детето на аеродром

Една млада мајка која патувала со авион од Саудиска Арабија до Малезија преживеала шок кога сфатила дека и го нема детето.
Додека авионот се движел по пистата, или според зборовите на некои сведоци набргу по полетувањето, мајката сфатила дека на терминалот го заборавила своето дете.
Така авионот на авиокомпанијата Saudi Arabian Airlines кој летал кон Куала Лумпур морал да се врати на аеродромот Џенди откако мајката го известила персоналот на авионот дека и го нема детето.
Откако пилотот побарал дозвола од контролата за летање, авионот безбедно слетал а мајката веднаш го пронашла своето дете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …