Tag Archives: враќање

(ФОТО) Враќање на иконата: Пристигна новиот Renault 4 

На салонот во Париз, Renault претстави модерна реинтерпретација на познатата „четворка“, засега во форма на концепт. Концептот Renault 4EVER Trophy со цврст изглед е најава за сериски, целосно електричен субкомпактен SUV. Автомобилот зрачи со ретро дизајн и препознатливи детали од оригиналната „четворка“ и има повеќенаменски карактер. Некои екстравагантни стилски елементи …

Повеќе »

ЛЕПА БРЕНА 17 ГОДИНИ СЕ БОРИ СО ОВАА БОЛЕСТ, А СЕ СОМНЕВА ДЕКА СЕ ВРАТИЛА: Непредвидливо е и опасно, еве кои се симптомите

Лепа Брена работи напорно и многу настапува, а здравјето и трпи. Лепа Брена веќе 17 години се бори со тромбозата која успешно ја држела под контрола. Летово одржала голем број концерти, а неодамна го промовираше и својот бренд на чорапи. Меѓутоа, сега една од најголемите музички ѕвезди на Балканот се …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕ ИМА СЕШТО – ЈАСНОВИДЕЦ ЈА ПРОГНОЗИРА СУДБИНАТА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве што го чека Чарлс во следните 7 години, ни ХАРИ нема светла ИДНИНА!

Познат британски јасновидец предвидува дека кралот ќе абдицира и дека принцот Хари ќе се врати во кралското семејство во следните две години. Еден јасновидец од Бирмингем вели дека кралот Чарлс III ќе издржи само седум години на тронот пред да му ја предаде круната на принцот Вилијам. Тој исто така …

Повеќе »

ИСТОРИЧАР РАСКАЖАЛ – ОТКРИЕНА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Се однесува на принцот Хари, а еве дали Е ОСТВАРЕНА! Ова ДО СМРТ не го прежалила!

Историчарот и експерт за кралското семејство Роберт Хардман за магазинот People ја открил последната желба на кралицата Елизабета Втора. – Не сакаше да го види својот споменик, ниту да има посебна гробница во капелата Свети Ѓорѓи. Како што еднаш ми кажа нејзината братучетка Маргарет Родс – таа сакаше да го …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАСОВЕН ЕГЗОДУС, РУСИТЕ НЕМААТ КАДЕ: Земјите од ЕУ им забрануваат влез, ова е нивниот единствен спас! Непрегледни колони на границата

По најавената мобилизација голем број Руси ја напуштаат Русија, но некои земји не сакаат да ги примат. Откако Владимир Путин прогласи делумна мобилизација, Русите масовно почнаа да ја напуштаат земјата, авионските билети беа распродадени, а цените на летовите во еден правец достигнаа неколку илјади евра. Бескрајна колона формирана на руско-грузискиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Враќање на кралот – Солзите на Брендан Фрејзер по премиерата на новиот филм: „Прекрасен си!“

Брендан Фрејзер едвај ги задржал солзите за време на 6-минутните овации кои ги добил по премиерата на „The Whale“, кој го одбележа неговото враќање на актерството. Фрејзер, кој беше ставен на црната листа од Холивуд откако се појави како жртва на сексуален напад од страна на индустриските моќници, по повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Федерер конечно повторно на теренот

Роџер Федерер се врати на тениските терени. Федерер на својот Инстаграм профил објави видео на кое се гледа како префрлува неколку топки преку мрежата. Последниот натпревар Швајцарецот го одигра во 2021. година, во четвртфиналето на Вимблдон, кога во три сета загуби од Хуберт Хуркач. Оттогаш, по операцијата на коленото, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче (8) починало 3 пати, сите го отпишале, а кога се разбудил од кома, имал морничава порака за мајка си…

Приказната на Лендон Вајтли го шокираше целиот свет Страшната сообраќајна несреќа што се случила во 1997. година ги одбележала животите на членовите на семејството Вајтли. Била недела наутро, а Џули и Енди Вајтли се враќале од црква со нивниот осумгодишен син Лендон кога на раскрсницата ги удрило амбулантно возило. Ударот …

Повеќе »

(ФОТО) Шакира со насмевка слетала во Мајами со синовите Саша и Милан откако обвинителите побарале ѕвездата да отслужи осумгодишна затворска казна поради „даночна измама“ од 23.000.000 евра

Шакира изгледала безгрижно и опуштено додека се пристигнала во Мајами оваа недела и покрај тоа што се соочи со сериозни правни проблеми во врска со даноците.Пејачката на Hips Don’t Lie беше забележана како пристигнува на аеродромот во Мајами во придружба на нејзините два сина Милан (9) и Саша (7), кои …

Повеќе »