Tag Archives: авион

Неверојатна снимка: Со авион прелетал преку два тунела со 245 километри на час и го соборил светскиот рекорд

Италијанскиот пилот Дарио Коста во саботата влезе во Гинисовата книга на рекорди. Летајќи низ два тунели на автопатот Северна Мармара во Истанбул, Дарио го собори светскиот рекорд во најдолгиот лет со авион низ тунелот. Неговиот лет низ тунелите Т1 и Т2 траеше вкупно 43,44 секунди. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Најголемата авганистанска ѕвезда се јавила од авионот за евакуација: „Добро сум, жива сум!“

Една од ретките жени што се качија на авионот за евакуација е Аријана Сајед, авганистанска поп -sвезда. Таа на Инстаграм сподели фотографија од авионот и ги извести своите следбеници, кои бројат повеќе од милион, дека е добро. „Во едно од моите неодамнешни интервјуа, реков дека ќе бидам’последниот војник што ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете ја внатрешност на авионот кој го напуштил Кабул

На социјалните мрежи се шири фотографија од внатрешноста на авионот што го напушта Кабул. Станува збор за американскиот воен авион US Air Force C-17,, кој, како што пишува Defense One, летал од Кабул во неделата. Според Defence One, која ја добила сликата од воените претставници, во авионот имало 640. (набиени) …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) АВГАНИСТАНЦИ ПАЃААТ ОД АВИОН ВО ЛЕТ: Се закачиле за леталото во обидот да избегаат од земјата!

Откако вчера Талибанците влегоа во Кабул и официјално ја презедоа власта во Авганистан, настана хаос на аеродромот во главниот град. Додека беа организирани летови за дипломати што се евакуираат од Авганистан, сите комерцијални летови од Кабул беа откажани. И покрај ова, илјадници цивили се обидуваа да најдат начин да избегаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачка видео снимка од патник кој „ги фаќал“ стјуардесите за градите – го врзале за седиштето!

Американскиот телевизиски новинар Сем Свини бил сведок на многу непријатен настан за време на летот од Филаделфија до Мајами. Инцидентот на кој бил сведок се случил токму пред него, а целата видео содржина како и деталите за настанот ги пренел на социјалната мрежа Твитер. Свини ги објаснил сите детали во …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАУЧНАТА ФАНТАСТИКА СТАНА СТВАРНОСТ: Полетал првиот летачки автомобил, СЕ ТРАНСФОРМИРА па се спушта на пат!

Погледнете како летачки автомобил полетува од аеродромот, станува авион, а потоа продолжува да вози како автомобил… Со децении ни ветуваа летачки автомобили, но конечно се чини дека научната фантастика стана реалност. Првиот лет траел 35 минути Оваа недела прототип летачки автомобил заврши 35-минутен лет помеѓу два аеродрома, слета, потоа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како мачка лета на крило на авион!

Неверојатна снимка на мачка која ужива во летот. Едно рутинско полетување во Франција станало вистинска сензација на Интернет, со повеќе од 30. милиони прегледи! Видеото ги прикажува пилотот и патникот како полетуваат и уживаат во летот, за во еден момент на левото крило да се појави, ни помалку ни повеќе, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена родила во авион за време на летот за Хаваи – Патниците се’ снимиле!

Патниците кои се нашле на летот од Солт Лејк Сити до Хонолулу минатата среда ќе имаат приказна за памтење. Имено, една патничка за време на летот се породила. Патничката Џулија Хансен се’ снимила и објавила на ТикТок, а снимката досега ја погледнале скоро 12 милиони луѓе. „Се роди бебе“, шепоти …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жени се степала околу багажот во авион: Се влечеле за коса, а потоа и пилотот добил удар

Грди сцени го обиколија светот… Неколку жени се судриле пред авионот да полета на релацијата Истанбул-Тунис. Причината за тепачката била тоа што патниците чекале повеќе од еден час да се качат тројца патници. Кога конечно влегле во авионот, другите патници им приговарале поради поместувањето на багажот во кабините над седиштата. …

Повеќе »