(ФОТО) Георгина направила скандал: Сопругата на Роналдо мора да плати казна

Со заминувањето во Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо доби неколку привилегии на сметка на строгите закони во таа земја, заедно со неговата невенчана сопруга Георгина Родригез.
Сепак, фактот дека тие не можат да одат против сите правила покажува и следниот случај кога Георгина се облекла несоодветно за саудиските закони. Излегла на вечера со Роналдо и со тесен фустан го прекршила кодексот на облекување.


Наместо да го покрие целото тело, што е закон во таа земја, Георгина облекла тесен, проѕирен и краток фустан, со што го прекршила правилото и се соочила со дополнителна казна.


Бидејќи ова и е прв прекршок, ќе плати казна од 100 риали, што е нешто повеќе од 25 евра. Ако продолжи да ги крши законите, ќе мора да плати двојно повеќе.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, …