Tag Archives: казна

(ФОТО) Меси организирал „тимска забава“ на скара во неговата куќа. Ла Лига: „Ќе биде казнет!“

Раководството на Шпанската фудбалска лига (LFP) најави истрага и можни казни за Лионел Меси и другите играчи на Барселона по собирот организиран од капитенот на тимот деновиве, пишува шпански ABC. Меси ги поканил сите свои соиграчи и нивните жени на скара во неговиот дом за да го подигнат моралот на …

Повеќе »

(ФОТО) ШТОМ ПРИСТИГНАЛ ВО ЗАТВОР ПЕДОФИЛ УНАКАЖАН ОД ТЕПАЊЕ: Претепан после само неколку секунди – го чекаат пластични операции!

ПЕДОФИЛ кој признал дека киднапирал и силувал тринаесетгодишно девојче во Лондон, ќе мора да подлежи на пластична операција откако бил нападнат во рок од неколку секунди по пристигнувањето во затворот. Кадијан Нелсон (27) се изјаснил за виновен за киднапирање, силување и закана со убиство во понеделникот, а неколку часа подоцна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка со седумгодишна ќерка во парк затекнала пар „како води љубов“: Девојката се побунила на критиките но ја снашло нешто многу полошо…

Скандалот на јавно место ги запрепастил сите што биле таму… Мајка со мало дете во паркот налетала на разигран пар кој, пред очите на своите сограѓани, очигледно водел љубов на тревата. Жена од британскиот град Аислебери седела на маж и ритмички се движеше кога мајката ја прашала што прави и …

Повеќе »

(ФОТО) Му одземале Ламборџини бидејќи не плаќал патарина!

Минатиот викенд полицијата запленила скапоцен Ламборџини. Станува збор за Aventador SV кој чини повеќе од 350.000 евра, кој полицијата го запленила заради даночен прекршок. Полициски службеници во необележан BMW X5, патролирајќи по патот на Островот Вајт, забележале скап Lamborghini Aventador SV. На возачот му бил даден знак да застане настрана …

Повеќе »

(ФОТО) Новак се намачи ама „неспортскиот“ Американец го испрати дома

Новак Ѓоковиќ го положи големиот испит во Мелбурн, бидејќи по исцрпувачка борба го победи Франсис Тиафо во 2. коло на Австралија опен – 6:3, 6:7, 7:6, 6:3. Српскиот ас е на чекор до 300. Грен слем победа! Претходно, првиот тенисер во светот успешно ја надмина воведната пречка и без многу …

Повеќе »

(ФОТО) КАРМАТА Е КУЧКА АКО ГО ПРАШАТЕ ОВОЈ ВОАЈЕР: Типот кришум ги гледал жените во гардероба на теретана а потоа го добил тоа што го заслужил!

Лигуш е обвинет за провала, вандализам и три случаи на воајеризам или шпионажа. Воајер (41) е уапсен откако паднал од таванот во соблекувалната на салата врз една од неговите жртви. Брајан Ентони Џо попладне шпионирал жени во теретана кога одеднаш се срушил низ таванот, потврдил шерифот на округот Стафорд во …

Повеќе »

ШЕФ НА ПОЛИЦИЈА ВОДЕЛ ТРОЕН ЖИВОТ: Се свршил со најмалку две девојки, а имал сопруга и четири деца!

Началник на полиција во Тексас е ставен на административен одмор, а некои медиуми тврдат дека тоа е затоа што тој е обвинет дека бил во врска со најмалку две жени, иако бил во брак. Според странските медиуми, кога 39-годишниот Џејсон Колиер бил назначен за началник на полицијата во градот Стинет …

Повеќе »

(ФОТО) БОГАТИ СЕ И МИСЛАТ ДЕКА МОЖАТ СЕ: Откриено колку Рита Ора му понудила на ресторан за неа да ги прекрши ПРАВИЛАТА ЗА ЛОКДАУН!

РИТА ОРА била толку очајна да го прослави својот 30-ти роденден во ноември што била подготвена да плати огромна сума за да го оствари тоа и покрај заклучувањето. Полицијата тврди дека претставник на славната пејачка се јавил во ресторанот „Casa Cruz“ и му понудил на шефот Скоти Бхатараи 5.000 фунти …

Повеќе »

Пијана и без маска влегла во јавен превоз во Минхен и „шутирала“ луѓе

Жена со српско потекло во јаврн превоз во Минхен шутирала луѓе, кои од неа побарале да ја почитува обврската да носи маска. Бидејќи не носела маска, еден маж и пришол на 22-годишната жена барајќи од неа да ја стави, како што е пропишано. Најпрво вербалната расправија се претворила во тепачка, …

Повеќе »