Tag Archives: казна

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските автомобили се вообичаена глетка на британските патишта, а особено на улиците на Лондон, тоа не значи дека сите им се восхитуваат и уживаат во глетката и звучниот пејзаж. Особено не ако се раздени и ве …

Повеќе »

(ФОТО) Се пофалил дека 50 години вози без возачка дозвола. Полицијата го пронашла

ПРЕМНОГУ се фалел дека никогаш не полагал возачки испит, па ја заинтересирал и полицијата. 69-годишен маж од Велика Британија 50 години возел без валидна возачка дозвола. Никогаш не полагал возачки испит, а сите овие години успешно ја мамел осигурителната компанија дека има возачка дозвола. Иако во подоцнежните години, овој неименуван …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина направила скандал: Сопругата на Роналдо мора да плати казна

Со заминувањето во Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо доби неколку привилегии на сметка на строгите закони во таа земја, заедно со неговата невенчана сопруга Георгина Родригез. Сепак, фактот дека тие не можат да одат против сите правила покажува и следниот случај кога Георгина се облекла несоодветно за саудиските закони. Излегла на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека му ПИШУВАЛА казна, возач и се додворувал на шармантната полицајка! Никој не знае која е: „Бараат ли да ги уапсиш?“

Добро е познато дека мажите во униформи се попривлечни за жените, но и обратното не е невообичаено. Видеото кое се појави на Инстаграм докажува дека полицајките можат да бидат привлечни и занесни. View this post on Instagram A post shared by 🔥TDFL🔥 (@truckdriversforlife) Видеото е прегледано речиси 11 милиони пати, …

Повеќе »

(ФОТО) Дознал дека ќе добие син, па ги „палел“ гумите – полицијата му го запленила и уништила автомобилот

„Ако го уништите патот, ние ќе ви го уништиме автомобилот“ Животот ни носи многу радости кои заслужуваат да се слават како што треба. Сепак, некои знаат да претераат со прославите, а за нивна несреќа, ваквите активности често се пријавуваат во полиција, која ги снима и казнува. Полицијата во австралиската држава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакал да ја избегне гужвата и се заглавил меѓу шините на трамвајот

Гумите не издржале, па се посрамотил и остана меѓу шините на трамвајот. Веројатно и самите сте биле сведоци на дрските маневри на возачите, најчесто во скапи автомобили, кои се пробиваат низ колоните мафтајќи и активирајќи ги „семоќните“ четири трепкачи. Со агресивни маневри, тие сакаат да ги туркаат своите лимени парчиња …

Повеќе »

(ФОТО) Добил дозвола – половина час подоцна и парична казна

Само половина час откако го положил возачкиот испит, неименуван возач во Велика Британија бил запрен од полицијата и добил казна. Според британската полиција, за време на застанувањето, возачот гордо ја покажал својата возачка дозвола со насмевка на лицето, но насмевката на неговото лице брзо исчезнала кога добил казна од 465. …

Повеќе »

Вежбањето не мора да биде казна: Пет начини да согорите калории без да трчате

Откриваме начини како да согорите калории без да трчате. Многу експерти од светот на фитнесот советуваат трчањето како најдобра форма на физичка активност доколку вашата цел е да согорувате калории. Сепак, не секој ужива во трчањето. Доколку трчањето ве оптоварува повеќе отколку што треба, не му угодува на вашето тело …

Повеќе »

(ФОТО) Ја надминал дозволената брзина за 110 км/ч – одземено му е Ламборџини

Конфискацијата на возила е се’ почеста казна што ја користи полицијата во многу делови од светот. Последниот пример доаѓа од Канада. Тој е доста спектакуларен бидејќи станува збор за исклучително скап италијански автомобил. Случајот го пријавила канадската полиција од Јорк. Ова е регион познат по својот рестриктивен пристап кон возачите …

Повеќе »