Tag Archives: георгина

(ФОТО) СЕ ИМА СЕ МОЖЕ – Роналдо и Георгина разменуваат нежности на јахта од 7,5 милиони евра

Јахтата има пет кабини, шест купатила, трпезарија, кујна, голем салон и две простории за релаксација, а странските медиуми пишуваат дека Роналдо ја пронашол јахтата кај бродоградилиштето Азимут-Бенет во Виареџо View this post on Instagram Que afortunada me siento ❤️ A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on Aug 18, 2020 …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо со семејството на одмор во Портофино: Георгина повторно во центарот на вниманието!

Асот на Јувентус, Кристиано Роналдо одмора со семејството на малото туристичко место во Портофино (област Џенова, регионот Лигурија), каде доаѓаат богати луѓе од цела Европа. Според податоците од 2011. година, во таа населба има 406 жители, View this post on Instagram ☮️ A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on …

Повеќе »

(ФОТО) Девојката на Роналдо „се шета гола“ пред децата: Фановите жестоко ја нападнале!

Ја обвиниле дека е вулгарна затоа што, како што пишуваат, нејзиниот костим за капење открива повеќе отколку што крие, а некои мислат дека воопшто немала гаќички. Следбениците сметаат дека ова е несоодветно затоа што има деца до неа Долгогодишната девојка на фудбалерот на Јувентус и португалскиот интернационалец Кристиано Роналдо (35), …

Повеќе »

(ФОТО) Правилата важат за сите, но не и за Роналдо: Кога сите во Португалија се во карантин тој бил на прошетка!

И’ покрај бројните хумани гестови кои Кристиано Роналдо ги направи за неговата Португалија и борбата со корона вирусот, се чини дека со еден потег го предизвикал гневот на јавноста… Кристиано Роналдо донирал неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И’ покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег …

Повеќе »

(ФОТО) Се јавила мајка му на Кристиано Роналдо:„Ако даде Господ за неколку дена си одам дома!“

Прво Кристиано објавил порака на Твитер, а сега тоа го направила и неговата мајка и потврдила дека е подобро и се надева дека бргу ќе биде како порано. „Ако даде Господ, за неколку дена ќе се вратам на својата рутина“, напишала таа на Инстаграм… Мајката на Кристиано Роналдо, Долорес Авеиро …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Роналдо ја плаќа својата девојка: Откриено колкава е месечната плата на Георгина!

Португалецот сака да и оддаде почит на сопругата за времето што го поминува дома со децата… Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и плаќа на својата девојка Георгина месечен надомест, пренесува „Gazeta delo sport”. View this post on Instagram Felicidades, mi vida!!! Te amamosss 💕💖🧡💛💚💙💜❤️❣️💝💞💓💗 🎂🎊🎉🎈✨ #happybirthday #alanacumple2años #family #love #papiteextrañamos @cristiano …

Повеќе »

(ФОТО) Најскапиот стан на сите времиња во Португалија, од 400 м2, го купил Кристиано Роналдо: Погледнете што се има!

Новиот стан е во близина на паркот Eduarda Sedmog кој пак се наоѓа во близина на квартот во кој Кристиано како скромен играч на Спортинг ги поминал скромните денови од неговиот живот. Од станот на Кристиано Роналдо на дланка се гледа Лисабон, а се протега на 399. метри квадратни. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо живее бајка па во тој стил го прославил и вториот роденден на ќерката Алана!

ТЕМАТСКИТЕ детски родендени се сè почеста појава, а за нивната популарност најзаслужни се познатите личности. Затоа и не изненадува што Кристиано Роналдо го прослави и вториот роденден на својата ќерка Алана Мартина на ист начин.Згора на тоа, се чини дека неговата вереница Георгина Родригез е исто така за вљубена во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славата наспроти животот: Девојката на Роналдо ги минува најтешките моменти во животот!

Парите и славата не се се’ во животот бидејќи сите сме само обични луѓе со свои слабости и стравови…А, токму во таков страв, и покрај убавите работи кои и се случуваат последните две години ги живеела девојката на Кристиано Роналдо, Георгина… Девојката на фудбалерот Кристиано Роналдо, Георгина Родригез поминува исклучително …

Повеќе »