Tag Archives: скандал

(ВИДЕО+ФОТО) Нов евровизиски скандал: Реагирало министерството на Малта – се бараат 650. илјади евра

Откако беше решен скандалот околу тоа дали Дамијано Давид користел дрога во бекстејџот за време на финалето на Евровизија, се појави нов скандал поврзан со ова престижно музичко натпреварување, кој овојпат се однесува на Малта. Имено, во центарот на скандалот е претставничката на Малта, Дестини, која беше на врвот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка со седумгодишна ќерка во парк затекнала пар „како води љубов“: Девојката се побунила на критиките но ја снашло нешто многу полошо…

Скандалот на јавно место ги запрепастил сите што биле таму… Мајка со мало дете во паркот налетала на разигран пар кој, пред очите на своите сограѓани, очигледно водел љубов на тревата. Жена од британскиот град Аислебери седела на маж и ритмички се движеше кога мајката ја прашала што прави и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Надал во центарот на скандал: „Тоа беше злостор протов неговото величеството!“

Со години имало сомневање дека Рафаел Надал користи допинг поради физичката подготвеност, огромните мускули, но и одредени телесни абнормалности. Шпанецот никогаш не паднал на ниту еден допинг тест, но знаел со тимот да подготви сериозен скандал. Жан-Пјер Верди, поранешен претседател на Антидопинг агенцијата на Франција, зборувал за француски „Лекип“ за …

Повеќе »

(ВИДЕО) На богатиот Американец кој го организирал РАЗГОЛЕНОТО ФОТОГРАФИРАЊЕ НА БАЛКОН ВО ДУБАИ му се заканува затвор – украинските манекенки чекаат депортација!

Еден богат Американец кој организирал скандалозна фотосесија на голи манекенки на балконот на зграда во Дубаи, може да добие 18. месеци затвор во Обединетите Арапски Емирати, додека моделите кои биле фотографирани, претежно украински, сè уште чекаат депортација. Витали Гречин, 41-годишен Украинец со американски пасош, во моментов е во притвор, иако …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најголем скандал во бракот на принцот Филип и кралицата Елизабета

Сопругот на кралицата Елизабета Втора, принцот Филип, почина на 99-годишна возраст. Двајцата имаа најдолг кралски брак во историјата – седум долги децении, заедно преживеаја војна, семејни превирања и бурен живот на политичката сцена. Роден во благородничко семејство на 10. јуни 1921 година, Филип беше син на грчкиот и дански принц …

Повеќе »

(ФОТО) БРОЈОТ РАСТЕ: Петицијата Васил Гарванлиев да не ја претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ е со скоро тројно поголем број на потписи од вчера

Петицијата на change.org Васил Гарванлиев да не претставува Македонија на „Песна на Евровизија“ во мај во Ротердам, до моментот на пишување на овој текст, ја потпишала 14.296 лице.   Секако, кога се потпишува се дава можност и да објаснување, па така едно лице има напишано:„Се потпишувам на петицијата за забрана …

Повеќе »

(ВИДЕО) “ Се огласи и Тијана Дапчевиќ за скандалот што со денови ја ‘тресе’ Србија: „Зошто дури сега проговорила?

Срам да ви е за секој коментар на оваа тема кој не е поддршка, туку замолчување на жртвата. Молчењето не е злато. Никогаш и не било. Секоја тишина еден ден станува вресок. Пејачката Тијана Дапчевиќ е една од многуте јавни личности кои ѝ пружија поддршка на Милена Радуловиќ откако актерката …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – Тениска sвезда во голема неволја: Поранешна девојка го обвинува за злоставување

Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо Австралискиот тенисер Ник Кирјос често пополнува колумни во медиумите, но тој многу ретко се појавува во нив поради успехот на теренот. Скандали, пцости, навреди, неспортско однесување од секаков вид сега засенија нешто многу полошо. Неговата поранешна девојка …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – Во оставена Библија пронашле разголени фотографии од познати фудбалери

Била во добротворна продавница Диего Коста и Габриел Жесус, напаѓачите на Атлетико Мадрид и Манчестер Сити, се најдоа во центар на скандал. Британскиот „The Sun“ наишол на нивни интимни фотографии и секако ги објавил. Се тврди дека фотографиите биле пронајдени во Библијата во хуманитарна продавница и кои покажуваат како непозната …

Повеќе »