(ВИДЕО) После 50. години повторно снег во Саудиска Арабија!

Неверојатно, но после половина век во топлата Саудиска Арабија падна снег…
Некој делови на земјата се завеани со снег, посебно северозападниот регион. На некој места и температурата се спуштила под нула.
Граѓаните на Саудиска Арабија се изненадени од снегот, некој од нив и п4рв пат гледаат снег во својот живот.


По снежните бури на Блискиот исток, и жителите на Саудиска Арабија по половина век во живо го видоа снегот. Ова е толку ретка појава во оваа земја што се смета за феномен.
Во повеќе делови од земјава беше издадено предупредување за лошо време, а најпогоден е регионот Асер, каде наврна многу снег.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …