Tag Archives: сама

(ФОТО) ИСКРЕНО – Потресна исповед на ѕвездата на „Потера“ Аутизмот ме спречи да ја пронајдам вистинската љубов!

Ѕвездата на шоуто „Потера“ открила зошто е сè уште сама на 62 години… Ени Хергети, која во јавноста стана позната како еден од трагачите во шоуто „Потера“, ја раскажала својата шокантна приказна за аутизмот, што, според нејзиното мислење, ја спречило да ја запознае вистинската љубов. Нејзината најдолга врска траела само …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна судбина на жената со гулабите од филмот „Сам дома“: Приказната која ја споделила крши срца!

Бренда Фрикер, позната по улогата во филмот „Сам дома 2“, каде ја играше жената со гулабите, изјавила дека претстојните празници за жал нема да и бидат убави. Бренда Фрикер (75), која е позната по филмот „Сам дома 2“, открила дека Божиќ ќе го помине сама. Жената со гулаби, како што …

Повеќе »

(ФОТО) Трудната манекенка не сака да го дели старателството со тениската ѕвезда: „Не доаѓа предвид!“

Германската тениска ѕвезда Александар Зверев наскоро ќе стане татко, пишува Bild. Така барем тврди неговата поранешна девојка (27) во едно неодамнешно интервју. „Јас сум бремена 20. недела и чекам бебе со Алекс“, рекла таа. Но, во моментов седмиот тенисер во светот и моделот не се заедно затоа што раскинале во …

Повеќе »

(ФОТО) Баба на 90. години ужива во животот: Патува низ светот и се’ споделува на Инстаграм!

90, годишна баба решила да го искористи времето и сама патувам по светот. Своите доживувања редовно ги споделува на Инстаграм под профилот By @babushka_1927

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕТЕ ХЕРОЈ – МАЛЕЧКАТА САМА ИМАЛА СТРАШНО ДЕТСТВО, А СЕ НАТПРЕВАРУВАЛА ЗА ОСКАР!Била ѕвезда на доделувањето но нејзината приказна „крши срца!“

Меѓу ѕвездите на Оскар било девојчето Сама според која нејзината мајка, наградувана сириска новинарка и режисерка, го нарекла својот документарен филм „For Sama“ (За Сама). На Вад ал-Кејтеб документарецот „For Sama“ и донел номинација за Оскар во номинацијата на најдобар долгометражен документарен филм, но наградата не беше освоена. Сепак, мајка …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ МАЈКА: Непроспиените ноќи оставиле последици на изгледот на Камерон Дијаз која изгледа непрепознатливо!

Првото појавување по породувањето ги вознемирило фановите… Уште од кога реши да се посвети на семејниот живот и да се пензионира од Холивуд, ретко можеме да ја видиме на фотографии. Камерон Дијаз беше позната по широката насмевка и младешкиот изглед, но на последните фотографии таа не е ниту налик на …

Повеќе »

(ФОТО) ОВАА ДЕВОЈКА САМА ОДГЛЕДУВА ПЕТ БРАЌА И СЕСТРИ:„Не сакам ништо да им недостасува после смртта на родителите!“

Оваа девојка од свои 17. години, откако поради карцином ги загубиле родителите, самостално се грижи за своите помлади браќа и сестри. Денес, дваесет и едногодишната Саманта Родригез веќе четири години е родител на нејзините помлади браќа и сестри, воспитувајќи ги во Орландо, Флорида. Саманта самостојно се грижи за шеснаесетгодишната Милагрос, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонска мајка херој:Сама се грижи за двајцата возрасни неподвижни синови – ДА И ПОМОГНЕМЕ!

Постот на Филип Иванов на Фејсбук не само што ќе ви го привлече вниманието туку и’ ќе ви го стегне срцето…Ќе ви донесе многу прашања за кои можеби имате а можеби и немате одговор, но нема да ве остави рамнодушни… Прочитајте, споделете и ако можете помогнете – бидејќи на оваа храбра …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОВАА ДЕВОЈКА ОДГЛЕДАЛА ПЕТ БРАЌА И СЕСТРИ ОТКАКО ОСТАНАЛЕ БЕЗ ДВАЈЦАТА РОДИТЕЛИ: „Ги гледам и знам дека се ќе биде во ред!“

Усвојувањето и раздвојувањето на нејзините браќа и сестри не било опција за Саманта… Кога ќе умре еден од сопружниците, другиот мора да се справи со голема загуба, осаменост и товар на воспитување деца. Сепак, постојат и полоши судбини од опишаните. Имено, ако двајцата родители умрат во краток временски период, или …

Повеќе »